Україна

СБУ та Нацполіція викрили ділків, які продавали військовозобов`язаним підроблені додатки “Резерв+” та “Дія”

Служба безпеки України разом з Національною поліцією викрили ділків, які продавали військовозобов`язаним підроблені мобільні застосунки “Резерв+” та “Дія”, що забезпечували “безпроблемну” перевірку з боку ТЦК.

Кіберфахівці СБУ ліквідували злочинну групу, що діяла в Черкаській, Київській і Житомирській областях, та займалася не лише розповсюдженням фейкових застосунків, а й виготовленням фальшивих військових документів.

Серед підробок були посвідчення військовозобовʼязаних, довідки про проходження військово-лікарської комісії та документи про бронювання. До складу групи входило пʼятеро осіб. Двоє з них — студенти одного з житомирських вишів, які розробили “клони” офіційних застосунків. Вони вносили персональні дані до електронних кабінетів військовозобовʼязаних, аби вводити в оману співробітників ТЦК. Продаж фейкових програм вівся через спеціально створені Telegram-боти.

Ще троє фігурантів, мешканці Черкаської області, відповідали за виготовлення та збут фальшивих документів. Вони облаштували підпільну друкарню на території приватної станції техобслуговування. Вартість однієї “послуги” сягала 6 500 доларів США.

Під час обшуків у трьох областях правоохоронці вилучили фальшиві висновки ВЛК, підроблені печатки, мобільні телефони, компʼютерну техніку та інше обладнання, що використовувалося у протиправній діяльності. Одному з організаторів схеми повідомили про підозру за статтями ч. 1 ст. 114-1 та ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі вирішується питання про притягнення до відповідальності інших учасників злочинної схеми. Оперативні дії проводили співробітники СБУ в Черкаській та Житомирській областях у взаємодії з Національною поліцією під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Нардепка Вікторія Сюмар приховує від НАЗК витрати на маєток неподалік Києва (фото)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку