ЄС та світ

“Скандал! Чехи прикурюють щонайменше 20% на поставках снарядів Україні. І цього разу це не наша корупція”: “Наші гроші”

Тиждень тому в Чехії спалахнув скандал, пов’язаний із завищенням цін на боєприпаси, призначені для постачання Україні. Чеський сенатор Лукаш Вагенкнехт під час засідання Комітету з нагляду за державними коштами заявив, що ціни на боєприпаси в рамках ініціативи Чехії із закупівлі 1 мільйона пострілів для України були завищені майже на 25%, що призвело до втрати можливості закупити близько 20 000 одиниць боєприпасів. Загалом це відповідає сумі в 1,4 млрд крон, повідомляє видання “Наші гроші”.

В межах цієї ініціативи Німеччина профінансувала поставки десятків тисяч боєприпасів з Туреччини. Половина з них були новими, а інша половина – старими. Нові боєприпаси купувалися за ціною 3200 євро за одиницю замість звичних 2500.

“Наші гроші” також зазначають, що раніше Україна купувала міни калібру 120 мм за ціною максимум 550 євро за штуку. Однак через втручання чеської сторони ціна підскочила до 795 євро. Це значно обмежило можливість України збільшити потік необхідних боєприпасів.

Інформація про зростання цін була відома і в Україні. Президент Володимир Зеленський ще навесні звертав увагу на підвищення вартості снарядів. Улітку це питання також обговорювалося на закритому засіданні профільного комітету Верховної Ради. Проте, ця тема не отримала подальшого розвитку, оскільки Україна почала отримувати ці снаряди. Згодом з’ясувалося, що лише частина з них нові, а інша частина – старі боєприпаси зі складів, що позначилося на їх якості.

Головна проблема цього скандалу полягає в тому, що через чеську “прокладку” ціни на снаряди і міни зросли на 25%, що автоматично призвело до скорочення їхньої кількості. Це зменшило можливість України впливати на якість і кількість постачання, залишаючи країну в ролі залежного одержувача допомоги, де не завжди можна диктувати умови.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У США через 50 років знайшли вбивцю завдяки новітнім методам генетичної генеалогії

Є висока ймовірність того, що європейські партнери намагатимуться зам’яти цей скандал, щоб уникнути зайвих хвилювань з приводу корупції в Євросоюзі, яка часто маскується під “нормальний рівень маржі” і “спеціальні правила закупівель без надмірної прозорості”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку