Скільки ув’язнених можуть мобілізувати до війська
Україна стикається з проблемою переповнених установ виконання покарань, зокрема, слідчих ізоляторів, де практично вже немає вільних місць, навіть у великих містах.
Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська у інтерв’ю ВВС.
Міністр зазначив, що із закладів пенітенціарної системи можна було б мобілізувати від 10 до 20 тисяч засуджених, оскільки українські установи вже давно переповнені. Він підкреслив, що кількість осіб, які можуть бути мобілізовані, залежатиме від конкретних сценаріїв.
Як і раніше, Малюська заявив, що в установах виконання покарань, зокрема, слідчих ізоляторах вільних місць давно немає практично ніде, навіть у великих містах.
“Тому це велика проблема. Не в останню чергу я дуже агітую за мобілізацію ув’язнених і засуджених через те, щоб в тому числі не порушувати нормативи за кількістю людей на певну площу“, – заявив Малюська.
Також міністр висловив думку про особливості деяких засуджених, зазначивши, що певні категорії злочинців можна залишити в установах виконання покарань. Однак, він відзначив, що особи, які вчинили важкі злочини у молодому віці, можуть змінитися під впливом років і умов ув’язнення.
“Ви теж екстремуми взяли – маніяки чи серійні вбивці. Таких можна і залишити в місцях покарання. Але (засуджені) за вбивство двох і більше, наприклад – якщо ми цю категорію беремо: а для чого людина йде на війну, як не вбивати? Тим паче, якщо ми говоримо про вбивць, особливо про засуджених довічно – це, як правило, люди, які вчинили злочин в дуже юному віці, 18-19 років. Мозок ще не сформований, психіка нестабільна. І після десятків років у в’язниці – зараз психологічний портрет людини не має нічого спільного з людиною, яка вбила в 18-19 років. Це підтвердить будь-який психолог“, – сказав Малюська.