Українські біженці

Соціальні виплати та краща робота: хороші новини для українців в Німеччині

Праві та правоцентристи в швейцарському парламенті закликають Репатріювати українських чоловіків. Такі ж заклики звучать і від німецьких депутатів. Зокрема, правоцентристи з фракції ХДС/ХСС та Ліберали з Вільної демократичної партії закликали уряд скасувати, хоча б для українських чоловіків, соціальні виплати Bürgergeld, і замість цього платити їм допомогу для біженців.

Нагадаємо, українці в країнах ЄС мають статус тимчасового захисту, а не біженців. Це дає нашим співгромадянам ширші права, зокрема, можливість  працювати і вільно обирати місце проживання.

Цього тижня офіційний представник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт заявив, що щедрих соціальних виплат для громадян України скасовувати не будуть. Натомість влада ФРН активізує зусилля, щоб полегшити пошуки роботи для наших співгромадян.

Заступник речника Міністерства торгівлі Німеччини Домінік Ерентраут повідомив, що спеціально створений відділ Центру з працевлаштування для українських біженців сприятиме прискоренню їхньої інтеграції на німецькому ринку праці. За інформацією Міністерства внутрішніх справ Німеччини, у країні наразі проживає близько 260 тисяч українських чоловіків віком від 18 до 60 років. Основну частину українських біженців у Німеччині складають жінки та діти.

За даними Міністерства праці Німеччини, на постійній основі у країні працюють 185 тисяч українців, ще 47 тисяч зайняті неповний робочий день або мають так звані мініроботи (Minijobs).

Представник Міністерства внутрішніх справ Німеччини Максиміліан Калль зазначив, що глави МВС країн ЄС 13 червня продовжили захисний статус для українців до березня 2026 року. Розмір допомоги Bürgergeld наразі становить 563 євро на місяць для самотніх людей, 506 євро – для партнерів, що ведуть спільне домогосподарство, 471 євро – на дітей віком від 14 до 17 років, 390 євро – від 6 до 13 років, та 357 євро – для дітей до 5 років. Додатково держава покриває витрати на житло і медичне страхування.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Цю групу українських біженців дискримінують найчастіше

Натомість розмір допомоги для прохачів притулку (наприклад, біженців з Сирії) у Німеччині є дещо меншим: самотні особи отримують 460 євро на місяць, партнери, які ведуть спільне домогосподарство – по 413 євро, на дітей віком від 14 до 17 років – 408 євро, від 6 до 13 років – 341 євро, а до 5 років – 312 євро на дитину.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку