Спікер парламенту Грузії підписав закони, які обмежують права ЛГБТ
Спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі підписав закони, які обмежують права представників ЛГБТ-спільноти, серед яких і закон “Про сімейні цінності та захист неповнолітніх”. Перед тим президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася їх підписати. Про своє рішення Папуашвілі повідомив на своїй сторінці у Facebook.
У своєму дописі спікер назвав ухвалені закони такими, що захищають “найцінніше” — сім’ю та дітей. Він підкреслив, що символічним є те, що Зурабішвілі відмовилася їх підписати. “Ця відмова показує, де стоїть Саломе Зурабішвілі, а де стоять опозиціонери, які, не маючи сміливості відкрито заявити свою позицію, ганебно залишили залу під час голосування. Закон, який я підписую, не відображає тимчасові ідеї чи ідеології, він ґрунтується на здоровому глузді, історичному досвіді і багатовікових християнських, грузинських та європейських цінностях”, — зазначив Папуашвілі.
Він також згадав про очікувану критику з боку іноземних партнерів і додав: “Ми, грузини, ніколи не боялися чужих оцінок, коли наша віра, здоровий глузд і відданість країні цього вимагали. Саме так ми зберегли свою ідентичність. І ми бачимо, що мільйони людей за кордоном підтримують цей закон. Він захищає права всіх громадян, включно з правом на свободу висловлювань, але за умови, що це не порушує права інших людей. Це суть справжньої демократії.”
Папуашвілі також підкреслив, що толерантність завжди була рисою грузинського народу, але нагадав, що толерантність означає “спільне життя на основі взаємної поваги, а не ігнорування переконань і цінностей інших”. За його словами, цей закон має значну підтримку серед громадян країни. “17 травня 2024 року близько мільйона людей вийшли на вулиці грузинських міст, фактично висловивши свою підтримку цьому закону. Під час ухвалення ми також обговорювали його з релігійними організаціями, зокрема з Грузинською Православною Церквою та іншими конфесіями, які висловили повну підтримку”, — додав він.
Нагадаємо, цей пакет законів був запропонований керівною партією “Грузинська мрія” 4 червня. Його перше читання відбулося 27 червня, а друге — 4 вересня. Під час обговорення у Євросоюзі було зазначено, що цей закон може вплинути на євроінтеграцію Грузії, оскільки був ухвалений без належних громадських консультацій і аналізу відповідності європейським стандартам. Незважаючи на це, 17 вересня законопроєкт був остаточно прийнятий у третьому читанні.
Пропозиції партії передбачають заборону на реєстрацію шлюбів, окрім союзів між чоловіком і жінкою, а також заборону на усиновлення дітей гомосексуальними парами та операції зі зміни статі. Крім того, у школах хочуть заборонити поширення інформації, яку можна інтерпретувати як пропаганду одностатевих стосунків або інцесту. Медіа, рекламодавцям і кінотеатрам доведеться редагувати контент, враховуючи вимоги нового закону.