ЄС та світ

США мобілізують сили для протидії ймовірним заворушенням після виборів

Більше 20 штатів США, а також Вашингтон, готуються до можливих заворушень після президентських виборів, залучаючи військових для охорони виборчих комісій та урядових будівель від ймовірних протестів прихильників Дональда Трампа. Про це інформує Reuters.

Понад 20 штатів звернулися з проханням направити військових Нацгвардії до Вашингтона, якщо це буде необхідно, а запит надійде впродовж наступних тижнів після виборів або перед інавгурацією.

Хоча округ Колумбія поки офіційно не запитував про підтримку Нацгвардії, урядовці обговорюють можливі заходи на випадок повторного насильства навколо затвердження результатів виборів Конгресом 6 січня та інавгурації.

Виступаючи на брифінгу 4 листопада, Жан-Поль Лорансо з Бюро Нацгвардії заявив, що поки незрозуміло, скільки військових може знадобитися, оскільки це буде залежати від запитів округу Колумбія.

У деяких “хитких” штатах, зокрема Неваді та Арізоні, посилюються заходи безпеки. У Лас-Вегасі навколо будівлі для підрахунку голосів встановили огорожу, а губернатор Джо Ломбардо викликав обмежений контингент із 60 гвардійців для швидкого реагування. Подібні заходи вжиті й у центрі Фенікса, штат Арізона, де вже встановлено металеву огорожу навколо центру підрахунку голосів.

Шериф округу Марікопа Расс Скіннер повідомив, що його департамент перебуватиме у стані підвищеної готовності до потенційних загроз, використовуючи дрони, снайперів та інше обладнання для моніторингу активності. Він підкреслив, що правоохоронці будуть діяти з нульовою толерантністю до будь-яких протиправних дій.

Деякі школи й церкви, що служили виборчими дільницями в минулому, цього року вирішили не надавати приміщення через занепокоєння щодо протестів і можливого насильства.

Штат Мічиган також готується до можливих протестів: у Детройті посилені заходи безпеки з металодетекторами, огорожами та посиленим поліцейським патрулем.

У Каліфорнії, за словами професора Пітера Сімі з Університету Чепмена, побоюються, що якщо Трамп програє та не визнає поразки, протести можуть бути розрізненими по країні, що ускладнить ситуацію для правоохоронців. У штатах Орегон і Вашингтон також мобілізована Нацгвардія, а деякі магазини закрили свої вітрини фанерою.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Італія стане домівкою для найбільшого заводу "зеленої" сталі, який збудує Ахметов

Ці заходи відбуваються напередодні президентських виборів у США, що відбудуться 5 листопада. Головними кандидатами є Камала Гарріс від Демократичної партії та Дональд Трамп від Республіканської партії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку