США скасували запрошення прем’єр-міністра Грузії Кобахідзе на прийом до Байдена

Американська адміністрація скасувала запрошення прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе на традиційний прийом, який організовує президент США Джо Байден для світових лідерів і високопосадовців ООН у Нью-Йорку. Про це повідомляє грузинська служба “Голосу Америки”.
Спочатку Кобахідзе, який очолює грузинську делегацію на Генеральній асамблеї ООН, був включений у список запрошених на прийом до президента США, але згодом його запрошення було анульовано. Інформацію підтвердили як високопосадовець адміністрації, так і джерело в Конгресі США.
Крім скасування запрошення, адміністрація Байдена вирішила відмовитися від усіх запланованих зустрічей із грузинською делегацією, включаючи зустрічі з самим Кобахідзе. Від зустрічі також відмовився радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.
Один із представників адміністрації США зазначив, що дії та заяви грузинського уряду демонструють “шокуючу неповагу до демократії та волі грузинського народу”. Втім, він утримався від деталей щодо окремих дипломатичних переговорів.
За інформацією “Голосу Америки”, таке рішення було прийнято через низку антидемократичних дій грузинського уряду, серед яких ухвалення закону про “іноагентів”, переслідування неурядових організацій “Міжнародна прозорість — Грузія” та “Обирай Європу”, а також заяви провладних сил про можливу заборону опозиційних партій.
Джерела вказують, що останні комунікації з грузинським урядом не надали американській адміністрації впевненості у зміні політичного курсу Тбілісі. Навпаки, уряд Грузії продовжує кроки, які свідчать про ігнорування євроатлантичних прагнень країни та волі її громадян.
Сам Іраклій Кобахідзе назвав скасування свого запрошення на прийом до президента Байдена “несерйозним”. Він пояснив, що спочатку отримав запрошення лише три дні тому, а потім його скасували. На думку Кобахідзе, цей крок був направлений на підтримку опозиції, але не матиме практичного ефекту.
Міністр закордонних справ Грузії Ілля Дарчіашвілі також висловив своє невдоволення, назвавши це рішення “незрозумілим” і таким, що не сприяє розвитку двосторонніх відносин між Грузією та США.