ЄС та світ
США блокують російські нафтові танкери за допомогою санкцій
Згідно з даними Bloomberg, майже кожен російський нафтовий танкер, який потрапив під санкції США, простоює без роботи протягом кількох місяців.
Як пише видання, ефективність санкцій продемонструвала, що Штати здатні зруйнувати ланцюжок поставок нафти з Росії, якщо Вашингтон цього забажає.
Ключові факти:
- З жовтня 2023 року 40 суден, залучених до торгівлі російською нафтою, були внесені до санкційного списку США, переважно за порушення цінового ліміту. Тільки одне з них, “СКФ Примор’я”, змогло продовжити роботу після внесення до списку.
- Цінові обмеження та санкції спрямовані на зменшення доходів Росії від продажу нафти шляхом обмеження її доступу до західних послуг, таких як страхування та судноплавство, якщо ціна на нафту перевищує встановлений ліміт у 60 доларів за барель.
- Росія намагалася обійти санкції, створюючи “тіньовий флот” танкерів та використовуючи інші методи.
- США посилили моніторинг дотримання обмежень, націлюючись на пов’язаних з Росією трейдерів та судновласників. У лютому під санкції потрапила компанія “Совкомфлот” та 14 її танкерів.
Наразі підсанкційні судна простоюють без діла та розкидані по всьому світу.
Серед кораблів:
- Вісім танкерів “Совкомфлоту”, які знаходяться біля російських портів Тихого океану Владивостока і Находки. Один з них пізніше попрямував до Суецького каналу, а інший – доставлений до Китаю;
- ще одне скупчення танкерів “Совкомфлоту” знаходиться у Чорному морі;
- три кораблі знаходяться на Балтиці, ще три на якорі в Усть-Лузі й біля Естонії;
- десять танкерів Hennesea розташовані біля берегів Китаю і Південної Кореї. Більшість інших біля Порт-Саїда у східному Середземномор’ї.