ЄС та світ

США знизили вимоги до України щодо повернення вартості наданої допомоги в угоді про копалини

США пом’якшили свої вимоги щодо повернення допомоги з боку України під час переговорів про корисні копалини. Про це повідомляє Bloomberg.

“Після раунду переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація президента Дональда Трампа знизила свою оцінку допомоги, яку США надали Києву з початку повномасштабного вторгнення Росії, з $300 млрд до приблизно $100 млрд. Це наближає її до власної оцінки України в понад $90 млрд”, — йдеться в повідомленні.

Українська сторона утримується від коментарів до моменту підписання угоди. Білий дім і Міністерство фінансів США не надали відповіді на запит про коментар. Водночас речник Мінфіну США зазначив, що технічні переговори були “дуже продуктивними”, додавши, що “вони з нетерпінням чекають на швидке завершення переговорів”.

Міністр фінансів Скотт Бессент, відповідаючи на питання про хід перемовин у понеділок, заявив, що Україна подала зустрічну пропозицію на вихідних, і консультації тривають.

“Ми дуже, дуже близькі… Її можна підписати вже цього тижня”, — пояснив він.

Переговори між технічними групами в п’ятницю та суботу були конструктивними. Водночас США продовжують розглядати угоду як механізм часткового відшкодування витрат у межах фонду, обсяг якого поки що не уточнюється у поточному проєкті.

Адміністрація Трампа й далі чинить тиск на Київ з вимогою підписати угоду про розподіл прибутку від майбутніх інвестиційних проєктів в Україні, зокрема у сфері корисних копалин та інфраструктури. Однак Вашингтон не поспішає гарантувати вкладення в сам фонд — ключовий інтерес України в майбутній угоді — і відклав це питання на невизначений термін.

Замість цього представники США наполягають на тому, що вже надана військова допомога має вважатися внеском до фонду, попри приватний характер перемовин. За словами джерел, українській делегації складно переконати американських партнерів відмовитись від цієї позиції.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У центрі Вашингтона пограбували міністерку внутрішньої безпеки США

Переговори, що відбулись минулого тижня у Вашингтоні, стосувалися здебільшого технічних деталей майбутньої угоди й не передбачали участі високопосадовців. Наразі юридичні консультації тривають у дистанційному форматі. Представляє Україну юридична фірма Hogan Lovells. Очікується, що під час наступної онлайн-зустрічі Київ надасть докладну інформацію про конкретні проєкти, які можуть бути реалізовані в рамках домовленостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку