Україна

Стали відомі зарплати українських послів: найбільше заробляє посол у Молдові

Міністерство закордонних справ України надало LIGA.net ексклюзивні відомості про заробітні плати послів України за кордоном, що дозволило скласти рейтинг десяти найвищих зарплат. Лідером серед українських дипломатів за доходами виявився Марк Шевченко, який до свого звільнення з посади в березні 2024 року був послом України в Молдові. Попри завершення терміну його повноважень, Шевченко продовжував отримувати зарплату й надбавки, а його заробіток влітку 2024 року в середньому складав 102 795 грн на місяць (після вирахування податків). У серпні його виплата досягла 186 349 грн, включаючи 10 525 грн надбавки за доступ до державних таємниць та 220 964 грн за тривалу відпустку після завершення довготривалої місії.

На другому місці рейтингу опинився посол України в Чилі Юрій Дюдін із середнім доходом за один літній місяць у 63 794 грн. Василь Химинець, представник України в Австрії, отримував близько 63 550 грн на місяць, що забезпечило йому третє місце. На четвертому та п’ятому місцях знаходяться Олексій Макеєв, посол України в Німеччині, та Василь Зварич, який представляє Україну одночасно в Польщі та Чехії. Їхній середньомісячний дохід у літні місяці склав 63 470 грн.

До числа найбільш оплачуваних дипломатів також увійшли посли України у США, Канаді, Великій Британії, Франції та Японії.

Стали відомі зарплати українських послів: найбільше заробляє посол у Молдові
Фото: liga.net

Крім того, Міністерство закордонних справ розкрило дані щодо заробітної плати колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який наразі обіймає посаду посла. Його середньомісячна зарплата за липень та серпень 2024 року склала 59 947 грн після сплати податків.

У середньому заробітна плата українського посла в 2024 році становить близько 56 412 грн. Проте, згідно із законодавством, дипломатам гарантуються й інші соціальні виплати та пільги. Вони включають:

  • доплату за дипломатичний ранг,
  • компенсації за тривалі відрядження, які можуть змінюватися в залежності від кліматичних умов та безпекової ситуації в країні перебування,
  • покриття витрат на переїзд,
  • медичне обслуговування,
  • фінансування освіти для дітей,
  • компенсацію оренди житла,
  • пріоритет у доступі до дитячих садків і шкіл для дітей дипломатів,
  • одноразову допомогу у разі загибелі чи інвалідності під час виконання службових обов’язків,
  • сприяння у працевлаштуванні подружжя,
  • можливість підвищення кваліфікації як в Україні, так і за кордоном.
ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Щомісяця біля 6500 добровольців долучаються до ЗСУ: Міноборони

Міністерство закордонних справ також повідомило, що середньорічні витрати на забезпечення одного працівника українського дипломатичного представництва у 2024 році оцінюються у 4,56 млн грн. Крім цього, на оренду житла для керівників закордонних установ щороку виділяється в середньому 2,15 млн грн. Додатково передбачене фінансування на дошкільну освіту (86 200 грн) та загальну середню освіту (154 700 грн) для дітей дипломатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку