Україна

Суд визнав банкрутом Дніпровський завод міндобрив

Господарський суд Дніпропетровської області визнав ПрАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив” у Кам’янському банкрутом і ухвалив рішення про відкриття ліквідаційної процедури.

Підприємство вже тривалий час перебувало в стані фінансової нестабільності. Ще до початку повномасштабного вторгнення його боргові зобов’язання перевищували 1 мільярд гривень.

У лютому 2022 року на заводі запровадили процедуру санації строком майже на шість років. План передбачав відновлення виробництва за допомогою довгострокових контрактів на переробку давальницької сировини. Половину боргів планували списати, а залишок — реструктуризувати з відтермінуванням на шість років.

Однак реалізувати ці наміри не вдалося. У 2022–2023 роках підприємству вдалося виплатити лише близько 10% зобов’язань перед кредиторами четвертої черги на суму 44,9 мільйона гривень. З початком широкомасштабної війни та запровадженням воєнного стану завод зіштовхнувся з логістичними проблемами — зокрема, у постачанні сировини морськими шляхами — і зупинив роботу у 2024 році.

Станом на березень 2025 року у підприємства накопичилися нові борги: 15,8 млн грн — по зарплаті, 48 млн грн — перед Пенсійним фондом, 18,1 млн грн — за податками та зборами, 0,75 млн грн — за комунальні послуги. У зв’язку з цим керівник санаційної процедури звернувся до суду з проханням достроково припинити санацію і розпочати ліквідацію.

ПрАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив” був створений у 2002 році на базі державних підприємств “Агрофос” і “Амофос”, які раніше входили до складу Придніпровського хімзаводу — одного з найбільших хімічних підприємств радянської доби. Згодом завод був приватизований компанією “Федкомінвест-Україна”, яку контролює російський бізнесмен Олексій Федоричев — наразі під санкціями й слідством в Україні.

На сьогодні підприємство входить до корпорації “Украгрохімхолдинг”, яку очолює Сергій Лісковський — колишній голова наглядової ради заводу та президент “Федкомінвест-Україна”. У державному реєстрі кінцевим бенефіціаром підприємства значиться Вольфганг Фрізе.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Співробітник БЕБ став власником квартири в Одесі вартістю понад 4 млн грн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку