Такого не було з часів Другої світової: у збройних конфліктах бере участь рекордна кількість країн
Наразі у світі триває 56 збройних конфліктів. Безпосередню участь у них бере майже півсвіту – 92 країни, а тим чи іншим способом (підтримка однієї зі сторін та ін.) залучено понад 100. Це рекордна кількість залучених держав – подібних показників не фіксували з часів Другої світової війни. Такі дані були опубліковані цього тижня в щорічному звіті Глобальний індекс миру (Global Peace Index).
Глобальні економічні наслідки воєн у 2023 році становили 19,1 трильйона доларів або 2380 доларів на кожного жителя планети. При цьому витрати на миротворчість склали усього 49,6 мільярда доларів, що становить менш ніж 0,6% від загальних витрат на озброєння.
Конфлікти в Україні та Газі були основними рушійними силами глобального падіння рівня миролюбства, У 2023 році тільки внаслідок цих двох воєн загинуло 162 тисячі людей.
Унаслідок воєнних конфліктів сьогодні понад 110 мільйонів людей у світі вважаються біженцями чи внутрішньо переміщеними особами.
Глобальний індекс миру розраховують вже вісімнадцятий рік поспіль. У 2023 році безпекова ситуація в світі набула найбільш загрозливого характеру.
“Ці цифри жахають! Однак у звіті жодного разу не згадується Росія: саме вона відповідальна за дестабілізацію світового порядку. Співпраця з агресором, закривання очей на його дії, страх притягнення агресора до відповідальності — все це призводить до ще страшніших воєн! Закликаю наших партнерів та міжнародні організації об’єднатися і знайти нові дієві механізми, аби Росія та інші тоталітарні режими світу зупинилися та не перекинули вогонь війни на нові території й не спричинили нові жертви”, – заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року через бойові дії загинуло понад 10 тисяч цивільних. Ще близько 20 тисяч громадян України було поранено. Зокрема, через атаки росіян загинула 551 дитина. Ще 1,4 тисячі маленьких українців зазнали поранень різного ступеня тяжкості. Реальні цифри можуть бути помітно вищими, оскільки у звітах враховуються лише верифіковані факти загибелі людей.