Україна

Тисяча днів у полоні: родичі захисників ЧАЕС зібралися на акцію біля Верховної Ради

Біля Верховної Ради в Києві зібралися родичі військовополонених і тих, хто зник безвісти на фронті. Акція була організована з нагоди 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення РФ. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Родичі військових вже три місяці щодня виходять на акції, прагнучи привернути увагу до долі своїх рідних, які перебувають у полоні. Вони запевняють, що не припинять мітинг, поки їхні близькі не повернуться додому. Сьогодні їхню ініціативу підтримали й побратими, зокрема ті, хто вже повернулися з полону.

Тисяча днів у полоні: родичі захисників ЧАЕС зібралися на акцію біля Верховної Ради

Наталія з нетерпінням чекає на повернення свого чоловіка, який став військовополоненим у перший день повномасштабного вторгнення Росії, коли окупанти захопили Чорнобильську атомну електростанцію.

“Сьогодні тисяча днів, як наші хлопці з ЧАЕС знаходяться в полоні. Їх залишилось 76 і я кожного чекаю з нетерпінням. Це наш дуже великий біль”, — розповіла Наталія.

Тисяча днів у полоні: родичі захисників ЧАЕС зібралися на акцію біля Верховної Ради

Яна з Чернігова у якої син вже повернувся з полону, приїздить на акцію підтримати хлопців.

“Він схуд на 20 кг та потрохи розповідає, які вони були голодні, як там тяжко. Хлопці там третій рік, вже на себе не схожі”, — говорить жінка.

Тисяча днів у полоні: родичі захисників ЧАЕС зібралися на акцію біля Верховної Ради

Світлани чоловік якої зник на початку 2023-го у селищі Ягідне, неподалік Бахмута в Донецькій області. Вона не має про нього жодної інформації.

“Знаходили фото дуже схожі на нього, але там обличчя закрите скотчем. Офіційно його у списках полонених немає”, — зазначила вона.

Серед мітингувальників є родичі військовослужбовців 74-го окремого розвідувального батальйону. Вони розповідають, що будь-яка інформація про своїх близьких підтримується дуже слабко.

“До розвідки, як розумієте, особливе ставлення в полоні. У нас не буде святкових днів, вихідних, поки наших рідних не буде вдома. Більше половини вже засудили за те, що вони захищали країну. Будемо стояти, поки нас не почують”, — говорить Галина.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Зеленський запропонував перші етапи перемир'я

Інформація про звільнення полонених

Україні вдалося повернути з російського полону 3767 людей. Більшість із них потребують серйозного лікування та тривалої реабілітації через отримані фізичні чи психологічні травми.

18 жовтня 2024 року відбувся 58-й обмін військовополоненими між Україною та Росією. В результаті цього обміну повернулися 95 українських військовослужбовців. Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, ключовим обов’язком цього обміну стало повернення українців, які в Росії отримали незаконні “вироки” або були засуджені за сфабрикованими зверненнями.

Того ж дня, 18 жовтня, Україна також отримала тіло 501 загиблого військовослужбовця. Пізніше, 8 листопада, додатково були повернуті тіла ще 563 загиблих.

21 жовтня 2024 року Президент України Володимир Зеленський повідомив, що загальна кількість звільнених з полону українців становить 3767 ос.

Станом на кінець вересня 2024 року в Україні в Реєстрі зниклих безвісти зареєстровано 55 тисяч людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку