ЄС та світ

Трамп і Гарріс провели перші дебати: основні заяви кандидатів у президенти США

У Сполучених Штатах відбулися перші дебати між кандидатами в президенти – віцепрезидентом Камалою Гарріс та експрезидентом Дональдом Трампом. Ця дискусія охопила широкий спектр внутрішньополітичних питань, проте зовнішня політика, включно з темами України, також була порушена.

Дебати, які планувалося провести протягом 90 хвилин, трохи затягнулися через тривалі виступи Трампа. За даними телеканалу CNN, загалом він говорив понад 43 хвилини, тоді як Гарріс отримала 37,5 хвилини ефірного часу.

Основна увага була зосереджена на внутрішніх американських питаннях: економіці, проблемах міграції, забороні абортів, захисті демократії, системі охорони здоров’я та мирному переданню влади. Однак, теми війни Росії проти України та конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС теж не залишилися поза увагою.

Російська агресія проти України

Обговорення війни Росії проти України розпочалося лише через годину після початку дебатів, проте було емоційним і напруженим. Трамп вкотре наголосив, що вторгнення Росії не відбулося б, якби він залишався президентом, але уникав прямої відповіді на запитання модератора, чи підтримує він перемогу України в цій війні.

“Я хочу, щоб війна припинилась. Я хочу врятувати життя, бо люди гинуть мільйонами, цифри набагато вищі, ніж ті, які ви отримуєте, це фейкові цифри”, – сказав Трамп.

Він не зміг представити конкретний “мирний план”, але зазначив, що зателефонував би керівникам України та Росії, і після цього війна б закінчилася.

У відповідь на це, Камала Гарріс звинуватила Трампа у схильності до загравання з диктаторами, зазначивши, що Трамп “здався б за 24 години”, і що “Путін уже був би в Києві та дивився на Європу.”

“Ви вважаєте, що дружите з диктатором, але він з’їв би вас на обід”, — зауважила віцепрезидент.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  КНДР відправить підкріплення до РФ протягом наступних двох місяців

Конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС

Говорячи про недавній конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС, Трамп заявив, що ці події не відбулися б, якби він залишався президентом. Він закликав Ізраїль “завершити розпочате” і швидко покласти край конфлікту, наголосивши, що США повинні дозволити Ізраїлю “довести справу до кінця”.

Камала Гарріс повторила офіційну позицію адміністрації Байдена щодо “непохитної підтримки” Ізраїлю та права цієї країни на самозахист. Однак вона також зазначила, що важливим є те, як саме Ізраїль здійснює свою оборону, і згадала про гуманітарну кризу в Секторі Газа, а також про численні жертви серед мирного населення.

“Ми знаємо, що ця війна повинна закінчитися. Це має закінчитися негайно, і те, як це закінчиться, полягає в тому, що нам потрібна угода про припинення вогню і нам потрібне звільнення заручників. Тому ми продовжуватимемо працювати над цим цілодобово”, – сказала вона та додала, що виступає за вирішення конфлікту на основі принципу “двох держав”.

Відносини Трампа та Орбана

Під час дебатів Гарріс зазначила, що багато світових лідерів сміються з Трампа, а деякі військові керівники називали його “ганьбою”. У відповідь на це Трамп згадав прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який, за словами експрезидента, високо оцінив його політичний вплив.

“Дивіться, це сказав Віктор Орбан. Він сказав, що людиною, яку найбільше поважають і якої найбільше бояться, є Дональд Трамп”, – додав він, а також назвав Орбана “одним з найшановніших людей”.

Вибори 2020 року та мирна передача влади

Трамп знову відмовився визнати свою поразку на президентських виборах 2020 року, на яких переміг Джо Байден. Він також відкинув всі попередні заяви, які могли свідчити про зворотне.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Албанії заборонили TikTok через загибель підлітка

“Я говорив таке? Це було сказано з сарказмом”, — пояснив Трамп, додавши, що має “стільки доказів” своєї перемоги, що, на його думку, саме він виграв вибори.

Також Трамп відхилив відповідальність за напад на Капітолій 6 січня 2021 року, переклавши провину за безпеку на тодішню спікерку Палати представників Ненсі Пелосі.

Гарріс закликала не зациклюватися на минулому, а сфокусуватися на майбутньому: “Давайте прокладемо курс на майбутнє, а не будемо повертатися назад у минуле”, – наголосила вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку