Тисячі іноземних компаній реєструють в Україні, навіть попри війну
Війна є вкрай негативним фактором, який зводить інвестиційний клімат країни практично нанівець. У 2022 році обсяги фінансових вливань іноземців в український бізнес помітно скоротились. Утім, підприємці з різних країн продовжували відкривати нові виробництва на території України. Згідно з результатами дослідження аналітиків Опендатабот, протягом 2022 – 2023 років іноземці заснували тут 2652 компаній.
Інвестували у бізнес в Україні представники більш ніж 100 країн. Найчастіше протягом останніх двох років компанії засновували турецькі підприємці. Загалом з початку повномасштабної війни представники цієї країни відкрили 354 фірми. Тобто 13,1% ринку іноземного бізнесу в Україні, або кожна восьма компанія в цьому сегменті була заснована громадянами Туреччини.
На другому місці за бізнес-активністю в Україні – громадяни Узбекистану. За два роки вони відкрили 274 компанії в Україні. Третє місце – в Поляків. Громадяни сусідньої країни за досліджуваний період заснували 193 підприємства.
Також порівняно привабливою для ведення бізнесу Україну вважають інвестори з США, Казахстану, Німеччини, Азербайджану, Ізраїлю та Великобританії.
Що ж до сум інвестицій в нові компанії, то тут першість тримають вірмени. В підприємство “ТЕНС1МА”, засноване представниками цієї країни, було інвестовано 1,23 млрд гривень. Перелік десяти іноземних компаній з найбільшим розміром стартового капіталу виглядає так:
Валютна лібералізація та зниження відсоткової ставки, запроваджені Нацбанком наприкінці квітня, мають позитивно вплинути, як на розвиток бізнесу, так і подальшого притоку інвестицій.