“У дитини має бути родина”: Зеленська розповіла про ситуацію з усиновленням під час війни

Проблема з усиновленням чи патронажем для дітей які залишились без батьківського піклування, існували завжди, а війна їх посилила. Нові програми підтримки патронажних сімей, можливості спрощення процедури усиновлення та інші аспекти для забезпечення щасливого дитинства маленьких українців обговорили напередодні під час Міжнародного саміту міністрів соціальної політики у Києві.
Йшлося про забезпечення великих родин житлом, особливо тих, хто втратив домівку внаслідок воєнних дій.
“У дитини має бути родина. Саме в цьому сенс стратегії реформування системи догляду та підтримки дітей. Цей курс на сімейне виховання Україна взяла ще до вторгнення. Але ворожий напад поставив реформу під загрозу. Потрібно більше людей, готових підтримувати, всиновлювати, брати на виховання. А для цього потрібна їхня власна впевненість у житті – у житлі, у державній підтримці. Наприклад, понад 22 тисячі дітей у закладах насправді мають батьків. Але чому діти не з ними? Це може статися через те, що родина переживає важкий період, через нестачу робочих місць у громадах, відсутність медичних послуг, школи поруч або спеціальних послуг для дітей з інвалідністю. Якщо вони будуть, родина збережеться”, – зазначила Олена Зеленська під час Міжнародного діалогу навколо реформи системи догляду та підтримки дітей, що відбувся у межах Міжнародного саміту міністрів соціальної політики.
На думку першої леді, ситуація з усиновленням може покращитись, якщо потенційні батьки будуть достатньо проінформованими про всю процедуру та про програми підтримки сімей, які виховують сиріт чи діток, позбавлених батьківського піклування.
“Допомогла б також краща обізнаність. Згідно зі статистикою, про прийомні сімʼї знають 14 % українців, а про патронат – лише 5 %. Зрозуміло, як важко робити це під час війни. Вдячні за підтримку Єврокомісії, особисто пані Урсулі фон дер Ляєн і постійному партнеру всіх дитячих ініціатив України ЮНІСЕФ. “, – розповіла Олена Зеленська.
Зазначимо, що забезпечити житлом патронажні родини допомагає як держава, так і волонтерські організації. Зокрема, Фундація Олени Зеленської забезпечила новим житлом шість родин, які втратили домівку через війну.