ЄС та світ

У ЄС знайшли спосіб обійти вето Угорщини на 6 млрд євро військової допомоги Україні: Bloomberg

Європейський Союз активно шукає шляхи для обходу угорського вето, яке перешкоджає наданню військової допомоги Україні на суму понад 6 мільярдів євро. Як пише Bloomberg, вже виявлено один можливий спосіб вирішення цієї проблеми.

Згідно з джерелами видання, Європейська служба зовнішніх справ (EEAS) розглядає можливість дозволити окремим державам-членам ЄС робити добровільні внески до Європейського фонду миру. Така схема дозволить державам направляти кошти на допомогу Україні на основі індивідуальних рішень, уникаючи необхідності отримання повного консенсусу всіх країн-членів ЄС.

Це рішення може суттєво полегшити процес фінансування військової допомоги, оскільки дозволить країнам, які підтримують ініціативу, обійти опір Угорщини, яка протягом кількох місяців блокує цей процес. Водночас залишається відкритим питання про те, чи зможе ця ініціатива отримати достатню підтримку серед інших членів ЄС, оскільки багато рішень в рамках Євросоюзу традиційно вимагають одностайної згоди.

За даними Bloomberg, посли країн ЄС планують зустріч у вівторок для обговорення деталей можливого рішення. Вони оцінюватимуть перспективи такого підходу та розглядатимуть варіанти його реалізації на практиці.

Протягом кількох місяців Угорщина блокує фінансування військової допомоги Україні в рамках Європейського фонду миру на суму 6,5 мільярда євро. Будапешт обґрунтовує своє рішення побоюванням, що кошти, внесені до фонду, можуть бути витрачені на військову підтримку України, що суперечить інтересам Угорщини.

Окрім цього, нещодавно міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто публічно заявив, що його країна продовжуватиме блокувати рішення про надання Україні 6,5 мільярда євро, поки Київ не відновить транзит російської нафти через “Лукойл”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Кремль анонсував "заходи" на дозвіл Великобританії застосовувати ракети Storm Shadow для атак по РФ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку