У Гватемалі знайшли рештки міста цивілізації Мая віком 3 тисячі років

У північній частині Гватемали, в регіоні Центральної Америки, археологи виявили залишки міста цивілізації Мая, якому майже три тисячі років. Про це повідомляє The Guardian.
Серед археологічних знахідок — піраміди та монументи, які свідчать про те, що місто Лос-Абуелос виконувало функції важливого церемоніального центру. Цивілізація Мая виникла приблизно у 2000 році до нашої ери та досягла свого розквіту між 400 і 900 роками нашої ери на території сучасної південної Мексики, Гватемали, а також частково Белізу, Сальвадору та Гондурасу.
Місто, назване Лос-Абуелос (що з іспанської перекладається як “Прабатьки” або дослівно “Дідусі”), розташовувалося приблизно за 21 кілометр від важливого археологічного об’єкта Уашактун у департаменті Петен. Його датують Середнім докласичним періодом (близько 800–500 років до н.е.). Лос-Абуелос вважається одним із найстаріших і найзначніших церемоніальних центрів мая, розташованих у джунглях Петену, неподалік кордону з Мексикою.
“Цей комплекс із трьох об’єктів утворює раніше невідомий міський трикутник. Ці знахідки дозволяють переосмислити уявлення про церемоніальну та соціально-політичну організацію доколумбового Петена”, – зазначили в міністерстві культури Гватемали.
У квітні в іншій частині департаменту Петен — на території Тікаля — вчені виявили 1000-річний вівтар культури Теотіуакан. Цю знахідку розглядають як свідчення контактів між двома давніми культурами, які існували на відстані понад 1300 кілометрів одна від одної. Тікаль, що розташований приблизно за 23 кілометри від Уашактуну, є головним археологічним об’єктом Гватемали та одним із найвідоміших туристичних напрямків країни.