Україна

У курятині, яку отримали ЗСУ, знайдено голки

У замороженій курятині, яку отримали Збройні Сили України, виявили голки. Існує припущення, що це м’ясо птиці могли штучно збільшувати в об’ємі за рахунок накачування водою. Відповідальна за постачання агенція Міністерства оборони, під назвою “Державний оператор тилу” (ДОТ), оголосила про намір провести внутрішнє розслідування цього випадку.

Про інцидент повідомив Геннадій Кривошея, який є членом Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони. Він також зазначив, що наразі всі продукти цієї партії готуються до повернення постачальнику, а Міноборони активно займається вирішенням цього питання.

Кривошея звернувся до “Державного оператора тилу” із закликом негайно вжити відповідних заходів, щоб переглянути умови контракту з постачальником, відповідальним за інцидент.

Згідно з інформацією, наданою hromadske, у ДОТ пояснили, що проблема виникла через відсутність у технічних умовах норми щодо допустимого рівня води в м’ясі, що закуповується. Агенція також запевнила, що вже ініціювала відповідні зміни та направила свої пропозиції до Головного управління розвитку матеріального забезпечення ЗСУ.

Наразі вся партія курятини, в якій були знайдені голки, вже повернута постачальнику. Крім того, згідно з умовами контракту, постачальник отримає штраф у розмірі 20% від загальної вартості повернутого м’яса.

За словами журналістки та членкині Громадської антикорупційної ради при Міноборони Тетяни Ніколаєнко, компанією, яка постачала м’ясо, є “Міт Пром”. Вона наголосила, що накачування м’яса водою — це спосіб збільшення прибутку, і деякі посередники навіть закуповують спеціальне обладнання для таких маніпуляцій, що дозволяє з однієї тонни м’яса зробити півтори або дві тонни.

Згідно з даними з платформи YouControl, компанія “Міт Пром” займається гуртовою торгівлею та виробництвом м’яса, а її власницею є Ольга Михайлова. Також відомо, що правонаступником “Міт Пром” є підприємство “Укр Агро Міт”, розташоване в Рава-Руській, яке належить Ігорю Кремінцю.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна очолила світовий рейтинг у сфері безпілотників та РЕБ

Нагадаємо, у травні 2024 року Міністерство оборони затвердило нові положення щодо харчування для ЗСУ, розроблені спільно з “Державним оператором тилу”. Каталог харчування був доповнений різноманітними спеціями, крупами, рибою та консервами.

У червні того ж року “Державний оператор тилу” уклав контракти з постачальниками на суму понад 17 мільярдів гривень для забезпечення Збройних Сил України продуктами харчування на друге півріччя. Середня вартість одного комплекту харчування склала 109,22 гривні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку