У Китаї запущено найбільшу у світі натрій-іонну батарею, яка забезпечує енергією 12 тисяч будинків на день

У провінції Хубей, Китай, почала функціонувати найбільша у світі натрій-іонна акумуляторна батарея з потужністю 100 МВт·год, здатна одночасно живити 12 000 будинків на день. Цей проєкт був реалізований державною енергетичною компанією Datang Group і підключений до мережі наприкінці червня.
Зі зростанням використання сонячних і вітрових електростанцій надійне і безпечне зберігання енергії стає критично важливим. Хоча літій-іонні батареї вже довгий час є основним вибором для цих цілей, натрій-іонні батареї набувають популярності завдяки своїм унікальним перевагам.
За даними Interesting Engineering, натрій-іонні батареї мають кілька переваг перед літій-іонними. По-перше, вони використовують натрій, який легше добувати і він більш доступний, ніж літій, що знижує витрати і полегшує перехід на зелену енергетику. Крім того, натрій-іонні батареї краще працюють при екстремальних температурах і вважаються безпечнішими.
Цуй Юнлэ, менеджер проєкту Datang Hubei Sodium Ion Energy Storage, зазначив, що натрій-іонні батареї зберігають 85-відсоткову ефективність зарядки та розрядки при температурі мінус 20 градусів Цельсія і можуть витримувати до 1500 циклів зарядки та розрядки при 60 градусах Цельсія.
Нова система складається з батарей ємністю 185 А·год, розроблених китайською компанією HiNa Battery. Вона включає 42 акумуляторні контейнери та 21 комплект підвищуючих перетворювачів. Ця система перевершила попередній рекорд HiNa Battery щодо найбільшої натрій-іонної батареї, встановленої в Наньніні, з потужністю 10 МВт·год.
Система в Цяньцзяні може зберігати до 100 000 кВт·год електроенергії за один заряд, що достатньо для забезпечення електроенергією 12 000 домогосподарств. Це допоможе скоротити викиди вуглекислого газу на 13 000 тонн на рік.
У майбутньому планується збільшити потужність об’єкта в Цяньцзяні до 200 МВт·год, що демонструє, що натрій-іонні батареї стають все більш значущою альтернативою на ринку зберігання енергії.
Раніше стало відомо, що науковці планують вирішити проблему дефіциту електроенергії у світі, використовуючи сонячну енергію.