Україна

У Мін’юсті пояснили, як подати заявку на компенсацію за пошкоджене майно

Унаслідок повномасштабного вторгнення РФ тисячі українців опинилися в критичній життєвій ситуації — їхнє житло було зруйноване або зазнало значних пошкоджень. Водночас держава запровадила механізми підтримки, які дозволяють отримати компенсацію за пошкоджену чи знищену житлову нерухомість. Міністерство юстиції України надало роз’яснення щодо порядку подачі заявки й основних вимог для отримання допомоги.

Подати заявку можуть повнолітні громадяни України, які є власниками відповідного нерухомого об’єкта. Обов’язковою умовою є наявність даних про право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій» і Порядку № 381, для певних категорій осіб передбачено пріоритетне право на компенсацію — це враховується при черговості розгляду заяв і виплат.

Разом з тим, законом визначено й обмеження: компенсація не надається особам, щодо яких застосовано санкції відповідно до Закону України «Про санкції», а також тим, хто має судимість за злочини проти основ національної безпеки України, і їхнім спадкоємцям.

Компенсація передбачена для житла, яке:

  • зазнало пошкоджень унаслідок бойових дій після 24 лютого 2022 року, тобто з моменту запровадження воєнного стану згідно з Указом Президента № 64;
  • розташоване на підконтрольній Україні території, де не ведуться активні бойові дії, згідно з офіційним переліком територій, затвердженим Мінрозвитку.

На сьогодні держава компенсує витрати на ремонт пошкоджених житлових об’єктів. Отримувач компенсації може придбати будівельні матеріали для самостійного виконання поточного або капітального ремонту, або замовити відповідні роботи чи послуги.

У випадку, якщо йдеться про квартири в багатоквартирному будинку, компенсація можлива лише за умови, що місця загального користування (дахи, під’їзди, ліфти тощо) не були пошкоджені або вже відновлені. Якщо житло було знищене, держава надає або грошову компенсацію для будівництва на власній ділянці, або житловий сертифікат.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Відбувся завершальний етап обміну полоненими "1000 на 1000" між Україною та РФ

Заявку можна подати онлайн через портал «Дія» або особисто — через ЦНАП або нотаріуса. Перелік необхідних документів для подання офлайн-документації доступний за посиланням, яке надає Мінвідновлення. Після реєстрації звернення відповідна комісія розглядає його протягом 30 робочих днів і призначає дату огляду пошкодженого майна, щоб визначити обсяг та суму компенсації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку