У Німеччині пропонують зменшити розмір податків для кваліфікованих працівників
Представники опозиції країни розкритикували цю ідею, оскільки громадяни ФРН будуть платити більше податків, ніж іноземці.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек запропонував знизити податки для кваліфікованих працівників з-за кордону, щоб залучити більше фахівців до країни, повідомляє BILD.
Згідно з пропозицією, в перший рік перебування в Німеччині іноземці будуть звільнені від сплати податків на 30% своєї зарплати, у другий рік – на 20%, а в третій – на 10%.
“Високі податки та внески стримують людей від переїзду до Німеччини. Інші країни пропонують кращі умови, і податкові знижки є новим підходом. Ми не можемо дозволити собі відставати у міжнародній конкуренції за кваліфікованих працівників”, – зазначив депутат Бундестагу Паскаль Кобер з Вільної демократичної партії Німеччини, яка входить до правлячої коаліції.
У Німеччині діє прогресивна система оподаткування:
- Податок на доходи становить 0% для доходів до 9744 євро;
- 14% для доходів від 9744 до 57 918 євро;
- 42% для доходів від 57 918 до 274 612 євро;
- 45% для доходів понад 274 612 євро на рік.
Опозиція вже розкритикувала цю ініціативу, заявивши, що громадяни Німеччини будуть платити більше податків, ніж іноземці. Депутатка Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу Юлія Клекнер назвала це “дискримінацією мешканців країни”.
5 липня коаліційний уряд Німеччини досяг угоди щодо федерального бюджету на 2025 рік. Це рішення передбачає збереження “боргового гальма”, яке забороняє брати кредити для поповнення бюджету, а також покращення податкової політики для бізнесу та стимулювання зайнятості населення.
Ці заходи мають на меті вирішити проблему нестачі кваліфікованої робочої сили в Німеччині та полегшити вихід мігрантів на ринок праці.
Працевлаштування українців у Німеччині
З листопада 2023 року до травня 2024 року Німеччина працевлаштувала лише 33 000 українських біженців замість запланованих 200 000. За даними Федерального агентства з праці, станом на середину березня, серед українських біженців у Німеччині працює лише кожен четвертий. З 1,17 млн українських біженців працездатними є майже 530 000, але рівень їхньої зайнятості становить лише 26,5%, враховуючи тих, хто працює неповний робочий день або на мініроботах (Minijobs).
Однією з причин низького рівня працевлаштування українців є їхня висока кваліфікація – 72% мають вищу освіту, що ускладнює процес працевлаштування через тривалу процедуру визнання освіти, необхідну для роботи, наприклад, лікарем чи фармацевтом.