Німеччина видала ордер на арешт українця через підрив “Північного потоку”: ЗМІ
Підозрюваний, інструктор з дайвінгу, який раніше проживав у містечку Прушкув на захід від Варшави, наразі, за даними, ймовірно переховується.

Майже два роки після вибухів на газопроводі “Північний потік” у Балтійському морі, генеральний прокурор Німеччини Єнс Роммель видав ордер на арешт головного підозрюваного – українця Володимира С., який раніше проживав у Польщі. Цю інформацію оприлюднили кілька німецьких ЗМІ, серед яких ARD, Süddeutsche Zeitung (SZ) та Die Zeit.
За даними журналістів, підозрюваний, інструктор з дайвінгу, мешкав у містечку Прушкув, неподалік Варшави. Однак, за останніми даними, Володимир С. може переховуватися, і його місце перебування залишається невідомим, включно з тим, чи повернувся він до України.
Слідчі встановили, що Володимир С. був серед пасажирів білого Citroën, який зафіксували неподалік острова Рюген у ніч на 8 вересня 2022 року. Підозрюють, що цей автомобіль доставляв екіпаж на яхту “Андромеда”, яка перевозила дайверів до місць вибухів. Володимира С. вдалося ідентифікувати на основі фотографій та свідчень, що дало підстави для видачі ордера на його арешт.

Крім Володимира С., слідство також підозрює двох інших громадян України – чоловіка і жінку, які, ймовірно, брали участь у підриві як водолази, встановлюючи вибухові заряди на трубопроводах. Інформація про їхню участь базується на даних іноземної розвідки.
Протягом останніх місяців слідчим вдалося зібрати достатньо доказів, щоб отримати ордер на арешт Володимира С. від слідчого судді Федерального суду ще в червні. У червні німецькі прокурори звернулися до польської влади з європейським ордером на арешт, сподіваючись на швидкий арешт підозрюваного. Однак польська сторона не надала відповіді на запит, і уряд Німеччини залишився без інформації про подальші дії Польщі.
Згідно з правилами Європейського ордера на арешт, які є обов’язковими до виконання як для Німеччини, так і для Польщі, арешт підозрюваного мав відбутися протягом 60 днів без додаткового розгляду. Однак цей термін уже сплив.
Німецькі журналісти зв’язалися з Володимиром С. телефоном, і він заявив, що вперше чує про свою підозру та категорично заперечує будь-яку участь у підриві газопроводу.