У Німеччині виявили тисячі зелених скелетів в одному з чумних поховань
Експерти стверджують, що рештки стали зеленими через мідну фабрику, яка в XIX столітті викидала відходи в землю.

Під час будівельних робіт у Нюрнберзі археологи виявили тисячі скелетів, забарвлених у зелений колір, в одному з чумних поховань. Ці знахідки стали справжнім відкриттям для науковців.
Археологиня Мелані Лангбайн та її команда спочатку прогнозували, що буде знайдено близько тисячі скелетів. Однак, на глибині півтора метра, кількість виявлених останків перевищила 2 тисячі, йдеться у матеріалі Bild.
Археологи припускають, що людей ховали тут під час епідемії чуми, яка вирувала в 1632-1633 роках. Це робить виявлене кладовище найбільшим чумним похованням, знайденим у Німеччині.
Науковці вважають, що зелений колір скелетів спричинений мідною фабрикою, яка в XIX столітті викидала відходи в ґрунт. Оксиди металів з відходів просочувалися в землю разом із дощовою водою, що й призвело до забарвлення кісток.
“Ми були здивовані, коли побачили такий колір. Досі ми бачили таке тільки з кістками тварин”, – прокоментувала Лангбайн.
Вона додала, що наразі не зрозуміло, що зроблять зі знахідкою.
Лангбайн зазначила, що команда розглядає можливість передачі останків музеям, але це питання має багато етичних аспектів.
“Раніше люди показували скелети, а сьогодні існують етичні проблеми”, – пояснила вона.
Для науки ці скелети є надзвичайно важливими. Аналіз зразків кісток може допомогти визначити хвороби та рівень недоїдання серед людей, які жили в той період. Це відкриття надає унікальну можливість краще зрозуміти умови життя під час епідемій чуми в XVII столітті.