Українські біженці

У Німеччині запровадять спрощений механізм перереєстрації авто з України

Німеччина є однією з провідних країн, яка надала прихисток великій кількості українців, що втекли від війни. Одночасно, разом із людьми, до ФРН прибули й численні автомобілі з українськими номерними знаками, що створило потребу в їх перереєстрації. Для цього буде запроваджена спрощена процедура.

Нещодавно представники Головного сервісного центру МВС України, Державної митної служби України, посольства України в Німеччині та відповідних німецьких міністерств провели онлайн зустріч. На цій зустрічі обговорювалися важливі питання, зокрема, використання українських водійських посвідчень та реєстрація транспортних засобів українських громадян у Німеччині.

За німецьким законодавством, яке ґрунтується на міжнародних нормах (Віденська конвенція про дорожній рух 1968 року), транспортний засіб з українською реєстрацією може перебувати на території ФРН з українськими номерними знаками не більше одного року. Після цього автомобіль має бути зареєстрований у німецькому державному органі.

Після реєстрації автомобіля у ФРН власник отримає нове свідоцтво про реєстрацію та нові номерні знаки. Українські документи та номерні знаки будуть повернені власнику з позначкою про недійсність, що полегшить перереєстрацію авто в Україні у разі повернення власника.

Очікується, що вимога реєстрації транспортних засобів українців, які перебувають у Німеччині більше року, набере чинності з 1 жовтня 2024 року.

Також українці можуть стикнутися з невідповідністю своїх автомобілів технічним та екологічним стандартам, що є умовою реєстрації транспортних засобів у ФРН. Німецька сторона готова врахувати ці труднощі та запропонувати українцям спрощену процедуру реєстрації.

“Ми йдемо на поступки українцям та робимо винятки для старих автомобілів. Спеціально для українців створено розширені рамки екологічних стандартів та стандартів безпеки,” – заявив доктор Франк Альбрехт, представник Федерального міністерства цифрових технологій та транспорту на онлайн зустрічі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Посилений контроль на кордоні з Німеччиною і Польщею: що потрібно знати українцям перед поїздкою

Для українських транспортних засобів, які не відповідають екологічним стандартам, можуть бути зроблені винятки, якщо їх перша реєстрація в Україні відбулася не більше ніж через 15 років після дати припинення дії відповідного дозволу щодо рівня викидів у ЄС чи Німеччині. Наприклад, стандарт Євро-3 на території ЄС був скасований у 2006 році. Якщо транспортний засіб був зареєстрований в Україні до 2021 року, його можна буде зареєструвати у Німеччині за індивідуальним дозволом.

Міністерство цифрових технологій та транспорту ФРН наразі проводить консультації з федеральними землями щодо запровадження спрощеної процедури реєстрації транспортних засобів українців. Після завершення узгоджень, на сайті німецького державного органу буде опубліковано детальну інформацію з роз’ясненнями щодо необхідних документів та процедур реєстрації.

Українці, які вирішать повернутися на постійне проживання в Україну, зможуть відновити свої українські реєстраційні документи та номерні знаки без необхідності сплати будь-яких митних чи податкових зборів.

Додатково, планується організація інформаційної кампанії для українців, щоб вони могли детально ознайомитися з усіма аспектами нової процедури. Спрощена процедура передбачає зниження адміністративного навантаження та витрат, а також можливість отримання консультацій та допомоги від німецьких фахівців.

Також розглядається можливість впровадження тимчасових номерних знаків та реєстраційних документів для автомобілів, які не можуть негайно відповідати всім вимогам, але потребують часу для адаптації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку