ЄС та світ

У Росії обговорюють вихід із МАГАТЕ: у чому звинувачують організацію

Москва вважає, МАГАТЕ нібито не виконує своїх функцій, і тому немає сенсу витрачати на нього кошти.

У Росії вже почали обговорювати можливість виходу з Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) після так званої атаки ЗСУ на Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС). Зокрема, таку пропозицію висловив Володимир Кузнєцов, колишній начальник інспекції з нагляду за ядерною та радіаційною безпекою Держатомнагляду СРСР. Він зазначив, що хоча цей удар не мав наслідків, у майбутньому вони нібито можуть стати реальністю.

Кузнєцов заявив, що МАГАТЕ, за його словами, неодноразово ігнорувало попередження Росії щодо обстрілів АЕС і не висловило жодних побоювань за останні 2,5 роки. На його думку, це є підставою для виходу Росії з організації, оскільки, на його переконання, немає сенсу витрачати кошти на участь у МАГАТЕ.

“До російських заяв ніхто не прислухається, тому я продовжую наполягати на необхідності виходу з МАГАТЕ”, — зазначив Кузнєцов.

Він також висловив занепокоєння, що “чергова атака ЗСУ” може призвести до порушення системи електропостачання на станції, що необхідна для підтримки роботи обладнання. Це, за його словами, може мати серйозні наслідки.

З іншого боку, Україна очікує реакції від світової спільноти та МАГАТЕ на ситуацію із ЗАЕС. Президент Володимир Зеленський підкреслив, що показники радіації наразі в нормі, але ситуація на станції залишається небезпечною, доки її контролюють російські окупанти, які використовують АЕС для шантажу України, Європи та всього світу.

На тлі цієї ситуації президент РФ Володимир Путін заявив про намір будувати “безпечний світ”, проте експерти вважають, що провокації на ЗАЕС організовані Росією з метою залякати Захід. Основна мета Кремля — змусити Захід натиснути на Україну, щоб вона припинила свою військову операцію в Курській області, яка стала серйозним ударом по іміджу Росії.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Масштабна повінь в Іспанії: 89 людей вважають зниклими безвісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку