У Саудівській Аравії планується проведення переговорів між США, Україною та РФ за принципом “човникової дипломатії”

У Саудівській Аравії готуються до нового раунду непрямих переговорів між США, Україною та Росією, який запланований на 24 березня. Цього разу вони проходитимуть за так званим принципом “човникової дипломатії” — представники американської сторони виконуватимуть роль посередників між українською та російською делегаціями, які перебуватимуть у різних приміщеннях і не контактуватимуть безпосередньо.
Про майбутню зустріч повідомив Володимир Зеленський, підтвердивши, що американські дипломати окремо зустрінуться як з представниками Києва, так і з російською делегацією. Місцем проведення перемовин обрано Ер-Ріяд — столицю Саудівської Аравії.
За даними американських ЗМІ, Сполучені Штати на переговорах представлятимуть високопоставлені чиновники. Зокрема, участь візьме директор з політичного планування при держсекретарі Майкл Антон, а також співробітники апарату радника з національної безпеки Майкла Волца і помічники спеціального представника США Кіта Келлога. Водночас держсекретар Марко Рубіо та радник з нацбезпеки Майк Волц до Саудівської Аравії цього разу не поїдуть, про що повідомила журналістка CBS News Дженніфер Джейкобс із посиланням на джерела.
Росію на переговорах представлятимуть сенатор Григорій Карасін та радник директора ФСБ Сергій Бесєда. Саме ці двоє політиків і чиновників отримали мандат на участь у зустрічах з американськими дипломатами.
Українська сторона поки офіційно не оголосила склад своєї делегації. Речник МЗС України Георгій Тихий уточнив, що міністр закордонних справ Андрій Сибіга участі не братиме, оскільки на порядку денному переговорів стоятимуть передусім військові та технічні питання, а не політична складова.
За інформацією джерел видання The Washington Post, на переговори від Києва поїдуть міністр оборони України Рустем Умєров та заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса. Ці ж посадовці брали участь і в попередньому раунді перемовин, який відбувся 11 березня в Джидді.
Нагадаємо, попередня зустріч у Джидді відбулася за аналогічною схемою — без прямих контактів між Україною та Росією. Тоді українську делегацію очолював Андрій Єрмак, участь також брали міністр оборони Умєров, глава МЗС Сибіга та заступник керівника Офісу Президента Паліса.