У США ліквідували підрозділ протидії криптозлочинності

Міністерство юстиції США оголосило про ліквідацію Національної групи з протидії криптозлочинності (National Cryptocurrency Enforcement Team), яка була створена у 2022 році за президентства Джо Байдена. Про це повідомляє CNBC.
Це рішення є частиною ширших змін, ініційованих адміністрацією Дональда Трампа, яка виступає за послаблення державного контролю над крипторинком. Надалі розслідування справ, пов’язаних з цифровими активами, відбуватимуться без участі спеціалізованого підрозділу. Основну відповідальність за них нестимуть окружні офіси федеральних прокурорів.
Пріоритет буде надано справам, пов’язаним з терористичною діяльністю, торгівлею людьми, організованими злочинними угрупованнями, кіберзлочинами та фінансуванням наркокартелів. Особлива увага приділятиметься випадкам використання криптовалют для вчинення тяжких злочинів та шахрайства з боку інвесторів.
У меморандумі заступника генерального прокурора Тодда Бланша прокурорам доручено припинити розслідування, які не відповідають новим критеріям. Міністерство юстиції більше не притягуватиме до відповідальності біржі, гаманці та інші сервіси через дії їхніх користувачів або ненавмисні порушення. Обвинувальні вироки за фінансовими правопорушеннями можливі лише за умови доведення навмисного порушення закону.
Ці зміни відображають нову політику адміністрації Трампа, яка підтримує вільний доступ до блокчейн-мереж і зменшення регуляторного тиску на криптовалютну індустрію. Дональд Трамп разом із членами своєї родини активно вкладають кошти у криптопроєкти, зокрема у World Liberty Financial — цифровий банк, який уже реалізував токени на суму $550 млн.
Попри тенденцію до дерегуляції, крипторинок переживає спад: вартість Bitcoin знизилася майже на 30% від свого історичного максимуму, а загальна ринкова капіталізація впала на понад $1,2 трлн.