Україна

У США побоюються програшу України у війні взимку через удари по енергетиці: Politico

У Сполучених Штатах існують серйозні побоювання щодо можливого програшу України у війні взимку через зміну тактики російських авіаударів, спрямованих на знищення енергосистеми країни. Як повідомляє видання Politico 15 вересня, ці занепокоєння зумовлені очікуванням, що Росія розширить свої атаки на стратегічні об’єкти інфраструктури.

Українські посадовці припускають, що Росія планує використовувати нещодавно отримані від Ірану балістичні ракети Fath-360, які мають дальність до 120 км. Ці ракети будуть спрямовані на логістичні центри, комунікаційні вузли та склади боєприпасів у тилу України, дозволяючи Росії застосовувати інші ракети великої дальності проти цивільної інфраструктури, зокрема проти енергетичних об’єктів.

Особливу увагу росіяни приділяють основним електропідстанціям, які живлять три атомні електростанції — Рівненську, Хмельницьку і Південноукраїнську. Ці АЕС забезпечують близько 55% електроенергії в Україні, що робить їх критично важливими для енергосистеми країни. У разі виведення цих підстанцій з ладу, реактори на станціях доведеться швидко зупинити, щоб уникнути ризику ядерного інциденту, що, на думку експертів, і є метою росіян.

Politico підкреслює, що паралізація роботи цих електростанцій може значно знизити боєздатність України, призвести до економічного колапсу і ослабити позиції Києва у випадку початку мирних переговорів з Росією.

За інформацією офіційних осіб у Києві, саме побоювання щодо такого сценарію стало однією з причин, чому Білий дім вирішив переглянути свою політику стосовно заборони на використання Україною далекобійних ракет ATACMS і Storm Shadow для ударів по російській території.

“Вашингтон здригнувся, коли наприкінці серпня російські авіаудари почали націлюватися на головні підстанції, що живлять атомні електростанції”, – йдеться у матеріалі Politico.

 

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні набув чинності закон про регулювання праці домашніх працівників

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку