У США розпочався антимонопольний судовий процес проти Google

У США стартував антимонопольний судовий процес проти компанії Google, яку обвинувачують у зловживанні своїм становищем на ринку пошукових систем. Про це повідомляє Reuters.
Міністерство юстиції США стверджує, що Google може використовувати свої продукти на основі штучного інтелекту для подальшого зміцнення своєї монопольної позиції.
Позов, поданий у співпраці з генеральними прокурорами кількох штатів, передбачає низку можливих заходів, зокрема примусовий продаж браузера Chrome, скасування ексклюзивних контрактів з виробниками пристроїв і зобов’язання надавати ліцензії на пошукові результати конкурентам.
“Настав час сказати всім монополістам, що порушення антимонопольного законодавства матиме наслідки”, — заявив адвокат Міністерства юстиції Девід Далквіст.
Серед вимог у позові також розглядається потенційний продаж операційної системи Android у разі, якщо інші заходи не забезпечать належного рівня конкуренції.
Особливу увагу у справі приділено зв’язку між пошуковими платформами та генеративними продуктами зі штучним інтелектом, як ChatGPT. Свідками виступлять представники компаній OpenAI та Perplexity AI, які пояснять, як домінування Google впливає на розвиток їхніх технологій.
У Google відповіли, що вважають вимоги необґрунтованими та попередили, що запропоновані зміни можуть уповільнити технологічний прогрес у США та зашкодити таким компаніям, як Mozilla, яка частково фінансується завдяки партнерству з Google.
“Це просто список бажань конкурентів, які хочуть скористатися нашими інноваціями”, — зазначив адвокат Google Джон Шмідтляйн.