ЄС та світ

У Стамбулі завершилася зустріч делегацій України та Росії: сторони зробили заяви

16 травня в Стамбулі відбулася зустріч між українською та російською делегаціями, яка тривала понад дві години. За її результатами сторони зробили попередні заяви. Про це повідомляє Reuters.

На початку переговорів також були присутні представники Туреччини. Українську сторону представляли міністр оборони Рустем Умєров, перші заступники керівників МЗС, СБУ, Головного управління розвідки та інші посадовці. Спілкування з російською стороною відбувалося через перекладача.

Перед початком зустрічі Рустем Умєров заявив, що мир можливий лише за умов повного припинення вогню щонайменше на 30 днів, повернення депортованих українських дітей і проведення обміну полоненими за принципом “всіх на всіх”.

Російську делегацію очолив Володимир Мединський, який раніше очолював перемовну групу в 2022 році. До складу делегації також увійшли заступники міністрів закордонних справ і оборони Росії, а також начальник Головного управління Генерального штабу.

“Ми задоволені результатами переговорів з Україною, і готові говорити далі, обмін полоненими 1000 на 1000 пройде найближчими днями”, — заявив Мединський.

Своєю чергою міністр оборони України Рустем Умєров також підбив підсумки переговорів з представниками Росії. За його словами, ключовими темами обговорення між українською та російською делегаціями стали питання обміну полоненими та припинення вогню.

“Метою наших переговорів було обговорення припинення вогню, обмін полоненими. Також потенційно ми готуємо зустріч між лідерами країн”, — повідомив Умєров.

Він зазначив, що сторони обговорювали можливий обмін полоненими у форматі 1000 на 1000. Українська сторона наразі працює над деталями цього процесу. Інформацію про подальші кроки, за словами Умєрова, буде оголошено згодом.

Делегації України та Росії наразі залишаються в палаці, що може свідчити про можливість другого раунду переговорів. За наявною інформацією, російська сторона висунула низку вимог, які українська делегація розцінює як неприйнятні. Ймовірно йдеться про вимогу повного виведення Збройних сил України з територій, які Москва називає “спірними”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Асад відправив до Росії дві тонни євро та доларів із сирійського Центробанку: FT

З погляду української делегації, така поступка є неприйнятною, оскільки підриває суверенітет держави й суперечить нормам міжнародного права. Міністерство закордонних справ України поки що офіційно не коментує ці дані. Водночас джерела наголошують, що позиція Києва залишається незмінною: жодних переговорів на умовах ультиматуму не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку