У ЗСУ створять Школу інструкторів, як єдиний навчальний підрозділ для підготовки інструкторського складу

В Збройних Силах України планують створити Школу інструкторів, яка буде єдиною структурою, що забезпечить підготовку інструкторів для всіх підрозділів ЗСУ за уніфікованими стандартами. Про це під час брифінгу в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ” повідомили представники Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу ЗС України полковники Євген Межевікін та Василь Румак.
Як зазначив полковник Межевікін, наразі обговорюється можливість заміщення викладацьких посад офіцерів на сержантські. Це сприятиме підвищенню престижу сержантського складу та підвищенню його авторитету. Також було підкреслено, що Школа інструкторів стане єдиним центром підготовки інструкторів для всіх підрозділів ЗСУ, де будуть діяти однакові стандарти. Крім того, в цій школі передбачені курси підвищення кваліфікації для інструкторів, які вже працюють.
Окрім того, розглядається можливість звільнення інструкторів від виконання завдань, не пов’язаних безпосередньо з навчанням новобранців, що дасть їм змогу повністю зосередитися на навчальному процесі. Це, зокрема, включає виключення з їхніх обов’язків таких завдань, як господарська робота, матеріально-технічне забезпечення та службові відрядження, які не стосуються підготовки військовослужбовців.
Водночас Василь Румак зазначив, що програма підготовки інструкторів буде оновлена, і з неї вилучать ті елементи, які стали застарілими або не відповідають сучасним викликам.
Як пояснив Румак, інструктори матимуть більше часу для освоєння важливих навичок, які допоможуть зберегти життя військовослужбовців та адаптувати їх до реалій сучасного поля бою. Це, зокрема, стосується використання безпілотних літальних апаратів (БпЛА), засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), топографічної підготовки тощо.
Крім цього, було наголошено на необхідності залучення до навчального процесу військовослужбовців із бойовим досвідом, як офіцерів, так і сержантів.
“Повинен бути постійний обмін досвідом між військовими частинами та навчальними центрами, адже ситуація на полі бою змінюється через застосування нових тактик і технологій. Цей досвід має оперативно потрапляти до навчальних центрів. Для цього буде запроваджена ротація інструкторського складу між бойовими частинами та навчальними центрами“, — наголосив Межевікін.