Україна

Україна на 27% збільшила держзамовлення щодо технічних спеціальностей

Україна суттєво збільшила обсяг державного замовлення на технічні спеціальності, затребувані на ринку праці — зокрема в інженерії, виробництві та будівництві. Зростання склало 27%. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко під час виступу на конференції “Освіта нової України”.

“У нас у цьому вступному році вже збільшена чисельність державного замовлення на інформатизацію, на технічні спеціальності. Ми збільшили (замовлення на спеціальності – ред.) інженерії, виробництва і будівництва на 27,6%. Насправді це революційні зрушення для системи державного замовлення”, – зазначила Свириденко.

Вона підкреслила, що за умов, коли близько 5 мільйонів українців перебувають за кордоном, а роботодавці вказують на дефіцит кваліфікованих працівників як на головну проблему, інвестування в освіту та розвиток людського капіталу стає ключовим завданням державної політики.

“Майбутнє у нас буде за оборонною сферою, за інноваційними технологіями, за розвитком енергетичної галузі, за проєктами у сфері логістики та транспорту. І тут треба теж розуміти, що насправді майбутнє буде за приватним сектором”, – наголосила урядовиця.

Свириденко також нагадала про ініціативу Міністерства економіки — програму ваучерів для дорослого населення, яке прагне отримати нову кваліфікацію. Щорічно через цю програму 20–30 тисяч осіб навчаються у центрах професійно-технічної освіти, підпорядкованих міністерству. Рівень працевлаштування після завершення навчання складає 97%.

“Реформуємо також центри профосвіти для дорослих. Залучаємо до цього бізнес. У всіх ЦПТО у нас в наглядову раду вже входять підприємці, які допомагають корегувати навчальні курси під запит ринку. Підготовка фахівців — це відповідальність не лише держави, але і бізнесу. Я вважаю, що гарною практикою є також дуальна освіта, коли студенти можуть поєднувати навчання і роботу. Ми з нашої сторони покращуємо умови роботи ринку праці. Зараз працюємо над зміною трудового законодавства”, — додала Свириденко.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Вночі Харків атакували російські безпілотники, є поранені та руйнування

Зміни до трудового законодавства передбачають легалізацію поєднання навчання з працевлаштуванням через введення учнівського трудового договору. Крім того, планується розширення можливостей отримання додаткових оплачуваних відпусток для студентів, які навчаються дистанційно — наразі така опція доступна лише для вечірньої та заочної форм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку