Україна напрацьовує нову Державну програму протидії торгівлі людьми

Україна напрацьовує нову Державну соціальну програму протидії торгівлі людьми, яка діятиме до 2030 року. Розробка програми відбувається за підтримки міжнародних партнерів. Про це повідомило Міністерство соціальної політики.
У Києві вже відбулася перша сесія в межах процесу напрацювання нової програми. Згідно з попереднім аналізом Мінекономіки, у рамках реалізації чинної Програми до 2025 року було розроблено 14 із 21 необхідного нормативно-правового акта. Показник підготовки спеціалістів перевищено більш ніж утричі — зокрема, створено нові навчальні програми. Усі постраждалі отримали соціальні послуги відповідно до своїх потреб, включно з юридичною підтримкою та тимчасовим розміщенням у притулках.
На високому рівні залишається також міжнародна співпраця й інформаційна діяльність — протягом 2023–2024 років проведено понад 1299 інформаційних заходів. Заступниця міністра соціальної політики Ірина Постоловська наголосила на важливості того, щоб нова програма враховувала сучасні виклики, зокрема масштабну внутрішню та зовнішню міграцію.
“Головне завдання у процесі підготовки нової Програми — максимально спростити процедуру отримання допомоги постраждалому чи постраждалій, вивести превенцію таких злочинів на новий рівень та уніфікувати законодавство з Європейським Союзом”, – зазначила Постоловська.
За її словами, згідно з оцінками Ради Європи, понад 5 мільйонів людей виїхали з України, з них 90% — жінки й діти. Водночас статус внутрішньо переміщених осіб мають 7 мільйонів українців.
Очікується, що нова програма дозволить оновити правову базу у сфері протидії торгівлі людьми, гармонізувати її з нормами ЄС, розробити сучасні політики допомоги постраждалим, включно з алгоритмами реагування на випадки сексуальної експлуатації, посилити міжнародне співробітництво, запровадити нові механізми підтримки українців за кордоном, посилити профілактику та підвищити рівень поінформованості громадян.
Робота над програмою триває за підтримки Програмного офісу Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC), Міжнародної організації з міграції та Офісу Спеціальної представниці Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту.