Україна отримає від США новий пакет допомоги на $375 мільйонів: що отримають ЗСУ

Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму $375 мільйонів, що включає широкий спектр озброєння та техніки для зміцнення оборонних можливостей країни. Як повідомили в Пентагоні, до складу 66-го траншу увійдуть боєприпаси для ракетних систем HIMARS, артилерійські снаряди, а також різноманітні системи та обладнання для підсилення Збройних Сил України.
Зокрема, пакет допомоги включає:
- Боєприпаси класу “повітря-земля”;
- Боєприпаси для ракетних систем HIMARS;
- Артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
- Протитанкові ракети TOW з оптичним наведенням;
- Протитанкові комплекси Javelin та АТ-4;
- Броньовані машини безпеки M1117;
- Автомобілі MRAP із захистом від мін та засідок;
- Легкі тактичні автомобілі;
- Системи броньованих мостів;
- Стрілецьку зброю;
- Патрульні катери;
- Підривне обладнання та боєприпаси;
- Запасні частини та інше допоміжне обладнання.
Цей пакет допомоги надається в межах президентської програми Presidential Drawdown Authority (PDA), яка дозволяє негайно переказувати військове обладнання та послуги з наявних запасів США безпосередньо до України. Минулої осені Конгрес США виділив $6 мільярдів на ці потреби.
У Пентагоні наголосили, що США разом із партнерами з понад 50 країн продовжують підтримувати Україну в рамках Контактної групи з оборони України, зосереджуючи зусилля на посиленні обороноздатності країни та забезпеченні стійкості у боротьбі з агресією.
Нещодавно ЗМІ повідомляли про підготовку США ще одного пакета допомоги для України, який, ймовірно, включатиме ракети класу “земля-повітря” для винищувачів F-16. Це доповнить вже оголошені заходи, спрямовані на зміцнення повітряної оборони України.
20 вересня у Пентагоні запевнили, що використають всі надані Конгресом кошти до останнього цента. Міністр оборони України Рустем Умєров 24 вересня підкреслив, що виділені $6 мільярдів “не згорять” і будуть використані за призначенням.
Водночас видання Politico повідомило, що у Білому домі вже працюють над альтернативним планом продовження військової допомоги Україні після 30 вересня, коли спливає термін дії поточної програми.