Україна

Україна підписала Хартію стійкості людського капіталу

11 липня Міністерство економіки України, Міністерство у справах ветеранів, Національний банк України та представники великого бізнесу підписали Хартію стійкості людського капіталу на конференції Ukraine Recovery Conference 2025 в Римі. До документа долучилися такі компанії, як Група Метінвест, ПриватБанк, ДТЕК і “Нафтогаз України”, а ще понад 100 українських компаній висловили готовність підтримати ініціативу.

Хартія була розроблена Міністерством економіки у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів та Нацбанком за підтримки ЄБРР, Академії Фольке Бернадотта (FBA) та міжнародної консалтингової компанії Korn Ferry.

“Хартія стійкості людського капіталу — це ключовий крок до відбудови міцного та інклюзивного ринку праці в Україні. Зосереджуючись на людському капіталі, ми прагнемо створити стале економічне майбутнє, яке принесе користь усім українцям”, — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

Документ покликаний допомогти бізнесу ефективно реагувати на виклики, спричинені війною: економіка втратила майже третину виробництва, рівень безробіття у 2023 році сягнув 35%, нині — 12%, але попереду ще реінтеграція ветеранів, повернення мільйонів біженців і працевлаштування понад шести мільйонів ВПО.

“ЄБРР відданий підтримці відновлення України через такі ініціативи, як Хартія HCR, яка підкреслює важливість стійкості робочої сили та інклюзивного зростання”, — пояснила президентка ЄБРР Одiль Рено-Бассо.

Документ заохочує український бізнес підтримувати співробітників, зокрема ветеранів і переміщених осіб, формуючи відповідальні HR-стратегії. Мета Хартії — надати практичні інструменти з розвитку людського капіталу, розвитку навичок, інклюзивності та прозорості, а також адаптації робочих процесів до потреб персоналу.

“Людський капітал є фундаментом та головною рушійною силою для економічного відновлення та подальшого розвитку нашої країни, а фінансовий сектор має відігравати ключову роль у підтримці тих, хто цього потребує найбільше. Зокрема, людей, які сьогодні на фронті, людей, які перебувають біля лінії фронту, а також наших ветеранів та ветеранок, які після служби повертаються до активного економічного життя. Саме тому Національний банк приєднався до Хартії та разом із фінансовим сектором послідовно працює над розширенням інклюзивного доступу до фінансових послуг і створенням умов для повноцінної соціально-економічної реінтеграції ветеранів та ветеранок”, — наголосив голова НБУ Андрій Пишний.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  На Львівщині викрили злочинну групу працівників банку, які привласнювали кошти клієнтів

Документ базується на дев’яти принципах — зокрема, гнучкості, підтримці ветеранів, постійному навчанню та державному партнерстві. Він узгоджений з міжнародними стандартами та частиною стратегії національної безпеки України. Хартія орієнтується на п’ять напрямів: працевлаштування ветеранів, реінтеграцію ВПО, гнучке управління персоналом, розвиток різноманіття та довгострокову стійкість робочої сили.

“Для нас підписання Хартії — це логічний крок, адже в нашому фокусі — впровадження особистого підходу до кожного співробітника. Саме люди стали опорою, завдяки якій Метінвест вистояв у найскладніші часи й продовжує працювати задля відновлення та добробуту України”, — відзначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку