Україна увійшла до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу: новий етап екологічної співпраці

Україна стала учасником Глобальної Платформи Кліматичного Клубу, що є інструментом для прискорення процесу декарбонізації високовикидних галузей та розвитку промисловості з низьким або нульовим рівнем викидів. Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Оголошення про запуск Платформи відбулося під час Кліматичної конференції ООН СОР29.
Ця ініціатива сприяє міжнародному співробітництву, залученню інвестицій і передових технологій, що допомагають країнам здійснити перехід до екологічно чистих виробничих процесів. Вона підтримує реалізацію глобальних цілей, зокрема досягнення нульового рівня викидів та температурних обмежень, визначених у Паризькій угоді.
Основною метою Платформи є створення ефективної взаємодії між країнами, що потребують підтримки, та міжнародними інвесторами, а також забезпечення доступу до новітніх технологій. Участь у цьому проекті дозволить залучити міжнародних партнерів для відновлення екологічної ситуації в Україні.
Також, за словами першої заступниці міністра Олени Крамаренко, забруднення річок Сейм і Десна, яке в серпні-вересні спричинило погіршення якості води в Сумській та Чернігівській областях, вже ліквідовано.
Нагадаємо, що за оцінками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, збитки України від екологічних руйнувань через війну вже досягли €60 млрд. Раніше Верховна Рада затвердила призначення Світлани Гринчук на посаду міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.