Україна вперше за півроку більше експортує електроенергії, ніж імпортує: Центр економічної стратегії

Україна вперше за тривалий час почала більше експортувати електроенергії, ніж імпортувати її з інших країн. Про це повідомляє Центр економічної стратегії.
За даними центру, у жовтні 2024 року показники експорту електроенергії значно зросли у порівнянні з вереснем, що свідчить про стабілізацію енергетичної ситуації в країні.
“Експорт електроенергії за кордон — позитивна новина, що свідчить про нормалізацію ситуації в енергосистемі. Якщо ж дефіцит електроенергії в Україні відновиться, експорт можна буде швидко скасувати”, — зазначили в Центрі економічної стратегії.
Особливо важливим є те, що саме у жовтні 2024 року чистий експорт електроенергії став позитивним. Хоча в окремі години зберігається імпорт через пікове споживання, в інші години Україна успішно передає електроенергію за кордон. Такі успіхи стали можливими, зокрема, завдяки завершенню ремонту енергоблоку на одній з атомних електростанцій.
Поточна ситуація з електроенергією в Україні
Раніше повідомлялося, що 1 жовтня енергоблок на одній з АЕС був достроково виведений з ремонту, що додало енергосистемі додаткових 1000 МВт потужності. За словами представників “Енергоатому”, це суттєво зміцнить стабільність української енергосистеми.
Водночас в.о. голови НЕК “Укренерго” Олексій Брехт зазначив, що Україна має всі шанси пройти зимовий період без відключень електроенергії за умови, що температура не опуститься нижче нуля.
Ексголова НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький раніше повідомляв, що Україна втратила близько 9 гігаватів генеруючих потужностей через військові дії, і наголошував на важливості будівництва невеликих електростанцій для забезпечення стійкості перед можливими російськими атаками в майбутньому.