Україна запропонувала державам Північної Європи підготувати по одному батальйону ЗСУ

Україна запросила північноєвропейські країни долучитися до нового оборонного проєкту під назвою “Північна бригада”, який передбачає підготовку та оснащення кожною з держав Північної Європи одного батальйону Збройних Сил України. Про це повідомило Міністерство оборони України.
Ця ініціатива була представлена під час офіційного візиту української делегації до Норвегії на чолі із заступником міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександрою Балануцею.
“Українська делегація запропонувала Норвегії долучитися до проєкту “Північна бригада” у ході зустрічі із держсекретарем норвезького Міністерства оборони Анн Марі Аанеруд. Також під час семінару Північної оборонної промисловості заступник міністра оборони України закликав директорів з озброєнь Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції до двостороннього співробітництва та інвестицій в українську оборонну промисловість”, — йдеться у повідомленні.
Олександра Балануца підкреслила, що участь у цьому проєкті надасть північноєвропейським компаніям можливість “продемонструвати ефективність своєї оборонної продукції у реальних умовах бойових дій”. Вона також зазначила, що участь у “Північній бригаді” зміцнить обороноздатність України та сприятиме подальшому розвитку співпраці з країнами Північної Європи.
Під час візиту українська делегація також провела зустрічі з представниками провідних оборонних компаній регіону, таких як NAMMO, Fjord Defence, FLIR UAS, Kongsberg, Equipnor, Norlense та Rheinmetall, обговоривши можливості співпраці у сфері постачання військового обладнання та технологій.
Окрім того, представники українського Міноборони звернулися до норвезьких колег із закликом збільшити обсяги допомоги Україні від країн-партнерів. Також обговорювалися питання євроатлантичної інтеграції України та подальшої підтримки в рамках програми Нансена.
Пропозиція “Північної бригади” має на меті залучити країни Північної Європи до активної підтримки оборонного потенціалу України, що є важливим кроком у забезпеченні безпеки країни та зміцненні її позицій на шляху до євроатлантичної інтеграції.