Українська Рада бізнесу назвала незаконною зупинку бронювання

Українська Рада Бізнесу звернулася до влади із закликом забезпечити виконання органами державної влади своїх обов’язків та поновити процес бронювання працівників для підприємств критичної інфраструктури, адже призупинення цього процесу може спричинити серйозні наслідки. Про це повідомляє пресслужба організації.
“Підприємства, у яких завершився термін бронювання, ризикують втратити майже всіх працівників та припинити свою діяльність. На відміну від тих, що вирішили працювати нелегально“, — зауважили в УРБ.
Організація повідомила про скарги від представників аграрного, промислового та IT-секторів щодо припинення процесу бронювання, що вказує на масштабність проблеми і її загрозу для обороноздатності країни.
У Раді нагадали, що відповідно до статей 24 і 25 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та чинних постанов Кабміну, які регулюють відстрочки від призову, жодних умов для зупинки процесу бронювання не передбачено. Визначені терміни прийняття відповідних рішень продовжують діяти, а їхнє призупинення законним чином не відбулося.
“Український бізнес підтримує необхідність проведення аудиту рішень щодо визнання суб’єктів господарювання критично важливими для економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Але надзвичайно важливо зберегти передбачуваний і безперервний процес бронювання працівників під час цього аудиту. Нинішня ситуація підриває довіру суб’єктів господарювання до діяльності влади, адже внаслідок неї страждають підприємства, які офіційно працевлаштовують у себе військовозобов’язаних“, — зазначили в Раді.
Раніше повідомлялося, що після ухвалення урядом протокольного рішення від 8 жовтня щодо проведення аудиту підприємств, визнаних критично важливими, процес бронювання був фактично призупинений, що викликало занепокоєння бізнес-асоціацій.
Згодом уряд дозволив поновити бронювання для працівників, які мали відповідний статус до 31 травня. Наразі підприємства очікують нормативних актів, які дозволять повноцінно відновити перебронювання.
Крім того, уряд планує посилити вимоги до критично важливих підприємств для можливості бронювання їхніх працівників від мобілізації. Це рішення може бути ухвалене після завершення аудиту.