Україна

Українські доларові облігації впали на 10%: Bloomberg

З початку 2025 року доларові облігації України зазнали 10% втрат, що стало найгіршим результатом серед країн з ринками, що розвиваються, та прикордонних ринків. Про це повідомляє Bloomberg.

Наприкінці 2024 року ситуація була кардинально іншою. Тоді очікування перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США та його заяви про намір домогтися припинення вогню й укласти мирну угоду між Україною та Росією підтримували попит на українські папери.

У результаті вартість деяких доларових облігацій України різко зросла, особливо після серпневої реструктуризації — окремі з них майже подвоїлися в ціні. Однак нині інвестори дедалі більше сумніваються в тому, що Трамп зможе швидко досягти миру. Попри його пропозицію провести зустріч з Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним у Туреччині, Кремль направив на переговори делегацію нижчого рівня, а Путін на сам захід не прибув.

На цьому тлі частина інвесторів, зокрема лондонський хедж-фонд Frontier Road, переорієнтувалася на українські корпоративні облігації, які, на їхню думку, є менш вразливими до політичної нестабільності. Bank of America продовжує радити зберігати українські суверенні облігації в портфелях, але попереджає про “ризики зниження”, зважаючи на те, що війна триває вже четвертий рік. Аналітики Morgan Stanley взагалі не прогнозують завершення бойових дій у 2025 році.

Деякі українські папери, зокрема “нульові” облігації з погашенням у 2035 році, що залежать від економічних показників країни в майбутньому, нині торгуються трохи вище \$0,5 за долар, хоча в лютому їхня ціна сягала $0,7. На відміну від українських активів, фондові ринки країн Східної Європи демонструють позитивну динаміку. Індекси у Варшаві, Празі та Будапешті з початку року зросли більш як на 30% у доларовому еквіваленті.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Харківщина отримає п'ять газотурбінних установок від міжнародних партнерів

Національні валюти Польщі, Чехії та Угорщини також зміцнилися й очолили список лідерів серед країн із ринками, що розвиваються. Такий результат став наслідком підготовки Європи до потенційного скорочення військової допомоги з боку США. У відповідь низка країн, зокрема Німеччина, пообіцяли суттєво збільшити витрати на оборону, що підтримало економіки регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку