Український бізнес отримав інструменти для впливу на підготовку спеціалістів

Українські підприємці тепер мають можливість впливати на підготовку необхідних їм фахівців через участь у наглядових радах Центрів професійно-технічної освіти (ЦПТО). Це сприятиме підвищенню ефективності навчальних центрів та допоможе українцям стати більш конкурентоспроможними на ринку праці. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Бережна зазначила, що нині існує низка проблем на ринку праці, серед яких — структурне безробіття. Багато українців не можуть знайти роботу через невідповідність їхніх професійних навичок вимогам роботодавців, тоді як бізнес постійно скаржиться на брак кваліфікованих кадрів.
Одним із вирішень цієї проблеми є перепідготовка людей на затребувані спеціальності, актуальні для сучасного ринку.
“Саме тому ми пропонуємо роботодавцям безпосередньо впливати на підготовку потрібних їм фахівців в центрах профтехосвіти через долучення до наглядових рад ЦПТО. Навчальні центри мають готувати тих фахівців, які потрібні на ринку праці саме зараз”, – заявила чиновниця.
За її словами, до наглядової ради Центрів профтехосвіти входитимуть представники бізнесу, центрів зайнятості та місцевої влади. Роботодавці зможуть впливати на навчальні програми, замовляти підготовку фахівців за новими професіями, необхідними в регіоні.
Також підприємці мають можливість замовляти підготовку працівників на наявні або майбутні вакансії в ЦПТО Держслужби зайнятості. Вони можуть відправляти на навчання вже працюючих співробітників для підвищення їхньої кваліфікації, але за власні кошти.
На сьогодні в Україні діють 8 центрів профтехосвіти Держслужби зайнятості у таких містах, як Одеса, Полтава, Дніпро, Рівне, Львів, Івано-Франківськ, Харків та Суми. Центри готують спеціалістів за 97 робітничими професіями та пропонують понад 400 напрямів підвищення кваліфікації. З початку 2024 року через ці центри пройшли навчання 20 тисяч осіб.