Українцям запропонували три варіанти закінчення війни: більша частина виступає за членство в НАТО
Учасники опитування переконані, що Альянс гарантуватиме безпеку країни у майбутньому.

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 57% українців погодяться на компроміс щодо втрати територій, якщо Україна, крім членства в НАТО і ЄС, зможе звільнити Херсонську та Запорізьку області. Водночас такий варіант категорично неприйнятний для 33% опитаних.
КМІС провів соціологічний експеримент, запропонувавши респондентам три умовних сценарії мирних домовленостей, кожен з яких мав як позитивні, так і негативні аспекти для України. Кожен респондент випадковим чином отримував один із запропонованих пакетів, а запитання звучало так: «Є різні варіанти завершення війни. Зараз я зачитаю Вам один варіант, а Ви скажіть, як Ви би поставилися до нього. Використовуйте шкалу: «я легко погоджуюся на цей варіант», «це буде важкий варіант, але загалом прийнятний» чи «цей варіант зовсім неприйнятний».
Пропозиції були такими:
Варіант 1
- Росія зберігає контроль над усіма окупованими зараз територіями
- Україна відмовляється від вступу до НАТО
- Україна стає членом Європейського Союзу та отримує від Заходу все необхідне фінансування для відбудови
Варіант 2
- Хоча Україна офіційно цього не визнає, але Росія зберігає контроль над окупованими територіями Запорізької, Херсонської, Донецької, Луганської областей та Криму
- Україна стає членом НАТО та має справжні гарантії безпеки
- Україна стає членом Європейського Союзу та отримує від Заходу все необхідне фінансування для відбудови
Варіант 3
- Хоча Україна офіційно цього не визнає, але Росія зберігає контроль над окупованими територіями Донецької і Луганської областей та Криму
- Україна повертає контроль над Запорізькою і Херсонською областями в повних межах
- Україна стає членом НАТО та має справжні гарантії безпеки
- Україна стає членом Європейського Союзу та отримує від Заходу все необхідне фінансування для відбудови
Результати опитування
Варіант із відкладенням визволення окупованих територій та забороною на вступ до НАТО, але з вступом до ЄС, підтримують 38% опитаних, тоді як 54% вважають цей варіант категорично неприйнятним.
Якщо ж Україна отримає членство в НАТО на додачу до членства в ЄС, то навіть із відкладенням визволення окупованих територій, 47% готові підтримати цей варіант, а категорично проти будуть 38%.
Соціологи зазначають, що тенденції схожі серед населення всіх регіонів. Більшість опитаних, включаючи жителів Півдня та Сходу, відкидають варіант без членства в НАТО, але з членством в ЄС. Водночас у разі отримання членства в НАТО, більша кількість респондентів готова прийняти таку домовленість, особливо якщо буде звільнено Херсонську та Запорізьку області.