Уряд представив оновлену інформацію про збитки довкіллю України внаслідок бойових дій

Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук представила оновлену інформацію про екологічні збитки, завдані війною. Це відбулося під час засідання Ради з питань навколишнього середовища країн-членів ЄС, повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля.
“Робота за цим напрямком триває 24/7 уже четвертий рік. Сьогодні ми розуміємо, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, але й усього континенту. Збитки вже сягають майже 85 млрд євро. Зафіксовано понад 8 тис. кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило понад 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України. 850 тис. га лісів знаходяться під окупацією та в зоні бойових дій”, – зазначила Гринчук.
Єврокомісар з питань навколишнього середовища, водної стійкості та конкурентної циркулярної економіки Єссіка Русвелл під час засідання запевнила, що Європейський Союз і надалі підтримуватиме українські ініціативи щодо документування екологічних збитків та роботи міжнародних судів у справах, пов’язаних із руйнуванням довкілля через війну. Крім того, Україна може розраховувати на допомогу у просуванні євроінтеграційних кроків — зокрема, одним із пріоритетів переговорного процесу є вдосконалення системи екологічного моніторингу.
Міністри країн ЄС одностайно висловили підтримку та відкритість до співпраці за ключовими екологічними напрямами. З Україною вже тісно взаємодіють Литва, Латвія, Німеччина, Чехія, Польща, Румунія, Швеція, Фінляндія, Бельгія, Данія, Хорватія, Естонія, Італія, Іспанія, Австрія та інші. Ці держави вже надали значну матеріальну, технічну та експертну підтримку у сфері захисту довкілля та готові продовжувати реалізацію поточних проєктів, а також запускати нові ініціативи.
“Сьогодні ні у кого немає сумніву, що Україна бореться не тільки за свій суверенітет, але й за свободу й демократію у всьому світі. Європейський Союз – один із наших ключових партнерів у боротьбі з російською збройною агресією. Наші партнерства мають довгострокові цілі та орієнтири на сталий розвиток”, – підсумувала Світлана Гринчук.
