Українські біженці

Уряд Угорщини ухвалив рішення про зміну правил надання безкоштовного житла для українських біженців

Угорський уряд ухвалив рішення про зміну правил надання безкоштовного житла для українських біженців. Нові правила набудуть чинності з 21 серпня. Безкоштовне житло зможуть отримати тільки ті біженці, які прибули з регіонів України, що значно постраждали від бойових дій.

Ці зміни означають, що допомогу з житлом зможуть отримати лише ті особи, які прибули з територій, що зазнали серйозних руйнувань внаслідок війни, або які проживали на цих територіях постійно. Біженці, які не відповідають цим критеріям, втратять право на субсидоване житло з 21 серпня 2024 року.

Для тих, хто має право на тимчасовий захист, передбачена можливість отримати субсидоване житло протягом місяця після прибуття до Угорщини. Ця допомога надається без необхідності реєстрації статусу захисту. Житло надаватимуть муніципалітети або угорська благодійна служба Мальтійського ордену, і також буде забезпечене безкоштовне харчування.

Після реєстрації тимчасового захисту можна буде залишатися у субсидованому житлі ще на місяць. Після цього право на безкоштовне проживання матимуть лише окремі категорії вразливих осіб, які проживають на постраждалих від війни територіях:

  1. Особи до 18 років;
  2. Один з батьків неповнолітньої дитини за умови спільного проживання;
  3. Вагітні жінки;
  4. Особи з інвалідністю;
  5. Особи старші 65 років.

Після 21 серпня власники житла припинять отримувати субсидії від держави на розміщення інших категорій осіб, тому вони можуть попросити біженців покинути житло. Уряд Угорщини не передбачає альтернативних варіантів розміщення для таких біженців.

Ці зміни викликають занепокоєння серед гуманітарних організацій та активістів, які побоюються, що багато біженців можуть залишитися без даху над головою. Крім того, існує ризик, що деякі біженці можуть опинитися у скрутному становищі через неможливість знайти інше житло в короткий термін.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Польща закриє центри колективного розміщення для більшості біженців з України

Зростає необхідність у додатковій підтримці та координації між урядами країн Європейського Союзу для забезпечення гідних умов проживання для всіх біженців, незалежно від їхнього походження та обставин, за яких вони змушені були залишити свої домівки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку