Україна

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти

Кабінет Міністрів України затвердив план дій, спрямований на подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів. Відповідне рішення було ухвалене в п’ятницю згідно з законом “Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів”. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Документ визначає ключові механізми реагування у разі загрози стабільності ринку. Зокрема, йдеться про порядок використання результатів моніторингу, розрахунок показників і індикаторів для виявлення кризових проявів, визначення рівнів кризової ситуації з відповідними завданнями для учасників ринку, а також процедури прийняття рішень щодо запровадження або припинення дії режиму кризової ситуації.

Проєкт цього рішення був оприлюднений Міністерством енергетики України ще у грудні 2024 року під назвою “Про затвердження плану дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів України”.

“Реалізація розпорядження дозволить створити механізм розробки та впровадження ефективних заходів для забезпечення стійкості ринку нафти та нафтопродуктів та стабільності постачання нафтопродуктів в Україні, зокрема шляхом використання мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в умовах кризової ситуації”, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту документа.

Затвердження цього плану дозволить Україні виконати вимоги Директиви Ради ЄС 2009/119/ЄС від 14 вересня 2009 року. Цей документ зобов’язує країни-члени ЄС підтримувати мінімальний рівень резервів сирої нафти та нафтопродуктів. Згідно з положеннями закону від 21 листопада 2023 року № 3484-ІХ “Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів (МЗНН)”, обов’язок щодо формування таких запасів для суб’єктів ринку виникає через шість місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Процес створення МЗНН відбуватиметься поетапно впродовж восьми років. Частка резервів, які мають забезпечувати суб’єкти ринку, розраховується виходячи з обсягу нафти та нафтопродуктів, введених в обіг у базовому році. При цьому мінімальна вимога — не менше 250 тонн, а з восьмого року й надалі частка становитиме 24%.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Оператор тилу" уклав перший контракт на харчі для військових за новою схемою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку