Україна

Уряд затвердив постанову про запровадження фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб

Подати заявки кандидати на цю посаду можуть до кінця серпня, заповнивши відповідну анкету.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка визначає новий механізм підтримки ветеранів війни та демобілізованих осіб шляхом запровадження фахівців із супроводу. Цей крок спрямований на полегшення переходу від військової служби до цивільного життя, пише Урядовий портал.

Постанова передбачає чіткі вимоги до кандидатів на посади фахівців із супроводу, їхню професійну підготовку, умови роботи та підпорядкування. Фахівці мають забезпечувати всебічну підтримку ветеранів у процесі їхньої адаптації до мирного життя.

“Це важливий крок для впровадження інституту супроводу ветеранів в Україні. У країнах НАТО ця практика вже довела свою ефективність. Плануємо, що перші фахівці розпочнуть роботу вже восени цього року”, – зазначив в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Фахівці із супроводу надаватимуть підтримку наступним категоріям громадян:

  • Ветерани війни
  • Особи з особливими заслугами перед Батьківщиною
  • Постраждалі учасники Революції Гідності
  • Члени сімей зазначених осіб
  • Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України
  • Демобілізовані особи

Фахівці із супроводу забезпечуватимуть інформаційний та консультаційний супровід, допомагатимуть з отриманням статусів, пільг, послуг, житла, реабілітації, працевлаштування та започаткування власної справи. Вони також надаватимуть юридичну допомогу.

“Фахівець із супроводу стане першою особою, яка зустрічатиме ветеранів після повернення до громади. Вони забезпечуватимуть інформаційну підтримку, консультуватимуть щодо різних питань та допомагатимуть з оформленням необхідних документів”, – додав Порхун.

Стати фахівцем із супроводу зможе будь-який громадянин України, який має відповідний рівень освіти та бажання допомагати ветеранам. Перевага надаватиметься кандидатам, які самі є ветеранами або мають статус осіб з особливими заслугами перед Батьківщиною.

Кандидати проходитимуть електронну реєстрацію через платформу е-Ветеран, а потім тестування на знання законодавства та психологічну готовність. Після успішного проходження всіх етапів відбору, кандидати будуть спрямовані до органів місцевого самоврядування для остаточного розгляду.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Держдеп США анонсував візит Келлога в Україну

Фахівці із супроводу працюватимуть у комунальних установах та ветеранських просторах, надаючи допомогу та підтримку ветеранам та їхнім родинам. Професійна підготовка та підвищення кваліфікації фахівців здійснюватимуться у закладах вищої освіти та центрах ветеранського розвитку під егідою Мінветеранів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку