В ЄС дозволили додавати до харчових продуктів порошок з личинок хробаків

Європейська комісія офіційно дозволила використання в харчовій промисловості порошку з цілісних личинок “Tenebrio molitor” (великого борошняного хрущака), обробленого ультрафіолетом. Про це повідомляє The Jerusalem Post.
Поки що дозвіл на продаж цього продукту отримала лише французька компанія “Nutri’Earth”. Єврокомісія, проаналізувавши наукові дослідження, дійшла висновку, що порошок з личинок “Tenebrio molitor”, оброблений ультрафіолетом, є безпечним для споживання. Він може використовуватися у виробництві хліба, випічки, макаронних виробів, сирів, картопляних продуктів, а також фруктових і овочевих виробів.
Крім того, цей продукт може слугувати альтернативним джерелом білка. Завдяки ультрафіолетовій обробці він містить підвищену кількість вітаміну D3, хоча сам по собі не є його значним джерелом. Однак продукти, до складу яких входить цей порошок, можуть містити значну кількість вітаміну D3. У зв’язку з цим Єврокомісія рекомендує маркувати їх написом “містить вітамін D, отриманий шляхом УФ-обробки” і зазначати його кількість.
Щонайменше протягом наступних п’яти років “Nutri’Earth” матиме ексклюзивне право на продаж цього нового продукту. Інші компанії зможуть вийти на ринок лише за умови отримання окремого дозволу або згоди від “Nutri’Earth”.
Європейський Союз не вперше схвалює використання комах у харчовій промисловості як альтернативного джерела білка. Раніше дозвіл отримали продукти на основі перелітної сарани, домашнього цвіркуна та малого борошняного хрущака.