В Україні запроваджують накопичувальну пенсію: Мінсоцполітики

Пенсійна реформа в Україні передбачає обов’язкове відрахування 9% від заробітної плати на накопичувальну пенсію. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Ці відрахування дозволять забезпечити на пенсії 20% від середньої заробітної плати протягом життя. Ще 20% будуть надходити з солідарної системи, що сумарно забезпечить коефіцієнт заміщення на рівні 40%. Люди також можуть добровільно сплачувати більше, щоб отримати більші виплати в майбутньому.
«Сплачуєте добровільно більше, очевидно, і покриття буде більшим. Але це вже можливість людини самостійно врегулювати, скільки вона буде сплачувати на накопичення, і потім вираховувати той свій відсоток», – пояснила Жолнович.
Чиновниця роз’яснила, як працює пенсійна система та що таке коефіцієнт заміщення:
«Ми з вами заробляємо якусь суму грошей, наприклад 20 чи 30 тис. грн впродовж життя, усереднюємо. І потім з цієї суми сплачуємо певні внески, щоб на старість забезпечити собі якийсь відсоток від цієї суми. Бо зрозуміло, що коли виходиш на пенсію, твоя пенсія не дорівнює твоїй заробітній платі. Коефіцієнт заміщення – це те, який відсоток від сплачених внесків, від заробітної плати ми гарантуємо чи хочемо гарантувати для кожної людини».
Жолнович також наголосила, що гарантія в 40% від середнього заробітку є важливою складовою солідарної системи.
«Це велика гарантія, бо якщо сьогодні з кожної зарплати ви сплачуєте безпосередньо в пенсійний фонд майже 19%, то гарантія в 40% – це приріст вдвічі цієї суми, це хороша гарантія, і вона визначена європейськими регламентами, і тому ми до неї прагнемо наблизитися. Сьогодні таке покриття, на жаль, у переважної більшості пенсіонерів становить усього 28%. Це недостатньо, ми це розуміємо і думаємо над тим, як би його підвищити», – додала міністерка.