В Україні стартує онлайн платформа для зворотного зв’язку бізнесу з державою
Під час періоду бета-тестування можна оцінити 22 держоргани, поступово їхня кількість збільшуватиметься.

Кожен підприємець в Україні тепер має можливість оцінити якість послуг, що надаються державними органами. Міністерство економіки оголосило про запуск платформи Пульс, яка збирає відгуки бізнесу щодо взаємодії з державою. Під час бета-тестування можна оцінити роботу 22 держорганів, і їхня кількість поступово зростатиме, повідомила пресслужба міністерства.
Мета платформи
Метою платформи Пульс є створення єдиного цифрового інструменту для прозорих відносин між державою та бізнесом, що сприятиме підвищенню якості державних послуг. Це дозволить отримати об’єктивну картину якості послуг і швидше реагувати на проблеми підприємців. Позитивні відгуки допоможуть масштабувати успішні практики.
“Відгуки від бізнесу будуть оцифровані, і на їхній основі ми сформуємо Індекс задоволеності підприємців (Entrepreneur Satisfaction Score)”, – зазначила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Компоненти системи
Система складається з трьох основних компонентів: дашборду, інформаційного вікна та особистого кабінету.
- Дашборд – це інформаційна панель, яка містить ключові показники і дозволяє швидко оцінити стан задоволеності державними послугами у зручному форматі. Дані на дашборді публічні та доступні для перегляду.
- Інформаційне вікно – це інтерфейс, де підприємці можуть залишити відгук про взаємодію з державними органами та повідомити про проблеми. Авторизація відбувається за допомогою електронного підпису, банку ID або Дія.Підпису. Підприємці можуть заповнити коротку або довгу форму для оцінювання послуг.
- Особистий кабінет – це місце, де підприємець може відслідковувати статус розгляду своєї заявки онлайн, від моменту подання до отримання відповіді від представника держави. Після отримання відповіді підприємець може оцінити процес обробки звернення за шкалою від 1 до 10.
Про платформу
Платформа “Пульс” є частиною політики “Зроблено в Україні”, ініційованої президентом Володимиром Зеленським на початку року. Вона була розроблена Міністерством економіки у співпраці з Радою бізнес-омбудсмена та за сприяння Мінцифри. Проєкт реалізований за підтримки USAID і UK Dev в рамках проєкту “Підтримка цифрової трансформації”. До реалізації долучилися Команда підтримки реформ Мінекономіки та Урядовий контактний центр.
